Groenpeil

Leenhof in Landgraaf

Buurt in wijk Wijk 00 Schaesberg, gemeente Landgraaf, postcodegebied 6371 en postcodegebied 6372. 670 inwoners in 352 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 108 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 16,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,5%.

Woningen
352
CBS 2025
Inwoners
670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 232.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
16,7%
EP-Online, 108 gelabeld
Dekking energielabels
30,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Leenhof
Labelverdeling Leenhof
LabelAandeelWoningen
A+++1,9%2
A++1,9%2
A+8,3%9
A0,9%1
B3,7%4
C7,4%8
D10,2%11
E15,7%17
F17,6%19
G32,4%35
Totaal gelabeld100%108
Ter vergelijking: gemeente Landgraaf
Ter vergelijking: gemeente Landgraaf
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%30
A+++1,2%124
A++0,9%95
A+4,1%441
A26,0%2.799
B17,1%1.845
C25,8%2.781
D10,2%1.101
E6,5%698
F4,4%471
G3,6%392
Totaal gelabeld100%10.777
Energielabels Leenhof vergeleken met Landgraaf
LabelStavenLeenhofLandgraaf
A++++0,0%0,3%
A+++1,9%1,2%
A++1,9%0,9%
A+8,3%4,1%
A0,9%26,0%
B3,7%17,1%
C7,4%25,8%
D10,2%10,2%
E15,7%6,5%
F17,6%4,4%
G32,4%3,6%

Leenhof Landgraaf

Deze verdeling gaat over de 30,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Leenhof vergeleken met Landgraaf
BouwperiodeStavenLeenhofLandgraaf
vóór 194582,4%10,6%
1945–19641,9%25,9%
1965–19740,0%18,5%
1975–19914,6%24,3%
1992–20050,0%11,7%
2006–201411,1%6,5%
2015 en later0,0%2,5%

Leenhof Landgraaf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 82,4% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Leenhof vergeleken met Landgraaf
WoningtypeStavenLeenhofLandgraaf
Vrijstaand4,6%12,5%
Twee-onder-een-kap66,7%24,3%
Hoekwoning22,2%10,5%
Tussenwoning6,5%21,5%
Appartement0,0%31,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Leenhof Landgraaf

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
84
23,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
319 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Schaesberg

Alle buurten in Landgraaf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.