Groenpeil

Mijnbuurt in Landgraaf

Buurt in wijk Wijk 00 Schaesberg, gemeente Landgraaf, postcodegebied 6372. 1.920 inwoners in 839 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 422 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,5%.

Woningen
839
CBS 2025
Inwoners
1.920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 257.000
CBS 2025, gemeente € 265.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
52,6%
EP-Online, 422 gelabeld
Dekking energielabels
50,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Mijnbuurt
Labelverdeling Mijnbuurt
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+0,2%1
A15,2%64
B37,0%156
C39,1%165
D3,6%15
E1,7%7
F1,7%7
G1,4%6
Totaal gelabeld100%422
Ter vergelijking: gemeente Landgraaf
Ter vergelijking: gemeente Landgraaf
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%30
A+++1,2%124
A++0,9%95
A+4,1%441
A26,0%2.799
B17,1%1.845
C25,8%2.781
D10,2%1.101
E6,5%698
F4,4%471
G3,6%392
Totaal gelabeld100%10.777
Energielabels Mijnbuurt vergeleken met Landgraaf
LabelStavenMijnbuurtLandgraaf
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%1,2%
A++0,2%0,9%
A+0,2%4,1%
A15,2%26,0%
B37,0%17,1%
C39,1%25,8%
D3,6%10,2%
E1,7%6,5%
F1,7%4,4%
G1,4%3,6%

Mijnbuurt Landgraaf

Deze verdeling gaat over de 50,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Mijnbuurt vergeleken met Landgraaf
BouwperiodeStavenMijnbuurtLandgraaf
vóór 19454,5%10,6%
1945–19641,7%25,9%
1965–19741,2%18,5%
1975–199192,7%24,3%
1992–20050,0%11,7%
2006–20140,0%6,5%
2015 en later0,0%2,5%

Mijnbuurt Landgraaf

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 92,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Mijnbuurt vergeleken met Landgraaf
WoningtypeStavenMijnbuurtLandgraaf
Vrijstaand6,6%12,5%
Twee-onder-een-kap26,3%24,3%
Hoekwoning19,4%10,5%
Tussenwoning43,4%21,5%
Appartement4,3%31,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Mijnbuurt Landgraaf

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
327
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.184 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Schaesberg

Alle buurten in Landgraaf

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.