Groenpeil

Dobbewijk-Noord in Leiden

Buurt in wijk Stevenshofdistrict, gemeente Leiden, postcodegebied 2331. 1.415 inwoners in 746 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 541 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 92,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.

Woningen
746
CBS 2025
Inwoners
1.415
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
39,0%
CBS 2025
Label A of B
92,6%
EP-Online, 541 gelabeld
Dekking energielabels
72,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dobbewijk-Noord
Labelverdeling Dobbewijk-Noord
LabelAandeelWoningen
A+2,4%13
A62,8%340
B27,4%148
C7,4%40
Totaal gelabeld100%541
Ter vergelijking: gemeente Leiden
Ter vergelijking: gemeente Leiden
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%70
A+++5,4%2.483
A++2,6%1.175
A+6,1%2.811
A29,2%13.399
B13,2%6.052
C20,7%9.512
D9,1%4.195
E6,2%2.836
F3,8%1.762
G3,4%1.560
Totaal gelabeld100%45.855
Energielabels Dobbewijk-Noord vergeleken met Leiden
LabelStavenDobbewijk-NoordLeiden
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%5,4%
A++0,0%2,6%
A+2,4%6,1%
A62,8%29,2%
B27,4%13,2%
C7,4%20,7%
D0,0%9,1%
E0,0%6,2%
F0,0%3,8%
G0,0%3,4%

Dobbewijk-Noord Leiden

Deze verdeling gaat over de 72,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dobbewijk-Noord vergeleken met Leiden
BouwperiodeStavenDobbewijk-NoordLeiden
vóór 19450,0%24,4%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,0%9,6%
1975–199174,1%21,7%
1992–200525,9%6,3%
2006–20140,0%6,5%
2015 en later0,0%17,1%

Dobbewijk-Noord Leiden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 74,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dobbewijk-Noord vergeleken met Leiden
WoningtypeStavenDobbewijk-NoordLeiden
Vrijstaand0,0%0,6%
Twee-onder-een-kap0,9%3,5%
Hoekwoning5,7%4,3%
Tussenwoning30,3%23,0%
Appartement63,0%68,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Dobbewijk-Noord Leiden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
105
14,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 18,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
347 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stevenshofdistrict

Alle buurten in Leiden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.