Groenpeil

Schenkwijk in Leiden

Buurt in wijk Stevenshofdistrict, gemeente Leiden, postcodegebied 2331. 1.950 inwoners in 824 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 519 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
824
CBS 2025
Inwoners
1.950
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 450.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
83,2%
EP-Online, 519 gelabeld
Dekking energielabels
63,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schenkwijk
Labelverdeling Schenkwijk
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A+2,3%12
A60,5%314
B20,2%105
C16,4%85
D0,2%1
G0,2%1
Totaal gelabeld100%519
Ter vergelijking: gemeente Leiden
Ter vergelijking: gemeente Leiden
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%70
A+++5,4%2.489
A++2,6%1.188
A+6,3%2.867
A29,2%13.373
B13,3%6.073
C20,8%9.530
D9,0%4.123
E6,1%2.817
F3,8%1.735
G3,4%1.557
Totaal gelabeld100%45.822
Energielabels Schenkwijk vergeleken met Leiden
LabelStavenSchenkwijkLeiden
A++++0,0%0,2%
A+++0,0%5,4%
A++0,2%2,6%
A+2,3%6,3%
A60,5%29,2%
B20,2%13,3%
C16,4%20,8%
D0,2%9,0%
E0,0%6,1%
F0,0%3,8%
G0,2%3,4%

Schenkwijk Leiden

Deze verdeling gaat over de 63,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schenkwijk vergeleken met Leiden
BouwperiodeStavenSchenkwijkLeiden
vóór 19450,8%24,7%
1945–19640,0%14,3%
1965–19740,0%9,6%
1975–199199,0%21,8%
1992–20050,2%6,3%
2006–20140,0%6,3%
2015 en later0,0%17,0%

Schenkwijk Leiden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schenkwijk vergeleken met Leiden
WoningtypeStavenSchenkwijkLeiden
Vrijstaand0,6%0,6%
Twee-onder-een-kap8,1%3,4%
Hoekwoning16,4%4,5%
Tussenwoning62,0%22,9%
Appartement12,9%68,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Schenkwijk Leiden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
29,0%
CBS 2024
Installaties
172
20,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 18,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
575 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
23 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Stevenshofdistrict

Alle buurten in Leiden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.