Groenpeil

Dobbewijk-Zuid in Leiden

Buurt in wijk Stevenshofdistrict, gemeente Leiden, postcodegebied 2331. 4.485 inwoners in 1.913 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.160 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,7%.

Woningen
1.913
CBS 2025
Inwoners
4.485
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
94,7%
EP-Online, 1.160 gelabeld
Dekking energielabels
60,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dobbewijk-Zuid
Labelverdeling Dobbewijk-Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%15
A++0,5%6
A+3,4%39
A61,4%712
B28,1%326
C5,3%62
Totaal gelabeld100%1.160
Ter vergelijking: gemeente Leiden
Ter vergelijking: gemeente Leiden
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%70
A+++5,4%2.483
A++2,6%1.175
A+6,1%2.811
A29,2%13.399
B13,2%6.052
C20,7%9.512
D9,1%4.195
E6,2%2.836
F3,8%1.762
G3,4%1.560
Totaal gelabeld100%45.855
Energielabels Dobbewijk-Zuid vergeleken met Leiden
LabelStavenDobbewijk-ZuidLeiden
A++++0,0%0,2%
A+++1,3%5,4%
A++0,5%2,6%
A+3,4%6,1%
A61,4%29,2%
B28,1%13,2%
C5,3%20,7%
D0,0%9,1%
E0,0%6,2%
F0,0%3,8%
G0,0%3,4%

Dobbewijk-Zuid Leiden

Deze verdeling gaat over de 60,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dobbewijk-Zuid vergeleken met Leiden
BouwperiodeStavenDobbewijk-ZuidLeiden
vóór 19450,0%24,4%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,0%9,6%
1975–199177,2%21,7%
1992–200521,5%6,3%
2006–20140,0%6,5%
2015 en later1,4%17,1%

Dobbewijk-Zuid Leiden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 77,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dobbewijk-Zuid vergeleken met Leiden
WoningtypeStavenDobbewijk-ZuidLeiden
Vrijstaand1,9%0,6%
Twee-onder-een-kap8,0%3,5%
Hoekwoning6,8%4,3%
Tussenwoning52,6%23,0%
Appartement30,7%68,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Dobbewijk-Zuid Leiden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
557
29,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 18,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.639 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
29
58 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stevenshofdistrict

Alle buurten in Leiden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.