Groenpeil

Buitengebied Achterveld in Leusden

Buurt in wijk Wijk 03 Achterveld, gemeente Leusden, postcodegebied 3791 en postcodegebied 3831. 850 inwoners in 323 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 201 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 83,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
323
CBS 2025
Inwoners
850
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 704.000
CBS 2025, gemeente € 484.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
83,1%
EP-Online, 201 gelabeld
Dekking energielabels
62,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Achterveld
Labelverdeling Buitengebied Achterveld
LabelAandeelWoningen
A++++24,9%50
A+++6,5%13
A++10,0%20
A+9,0%18
A28,9%58
B4,0%8
C4,0%8
D3,5%7
E1,5%3
F2,0%4
G6,0%12
Totaal gelabeld100%201
Ter vergelijking: gemeente Leusden
Ter vergelijking: gemeente Leusden
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%281
A+++4,2%369
A++1,4%128
A+5,4%482
A38,4%3.394
B15,9%1.407
C22,4%1.982
D5,1%452
E1,7%149
F1,2%105
G1,1%96
Totaal gelabeld100%8.845
Energielabels Buitengebied Achterveld vergeleken met Leusden
LabelStavenBuitengebied AchterveldLeusden
A++++24,9%3,2%
A+++6,5%4,2%
A++10,0%1,4%
A+9,0%5,4%
A28,9%38,4%
B4,0%15,9%
C4,0%22,4%
D3,5%5,1%
E1,5%1,7%
F2,0%1,2%
G6,0%1,1%

Buitengebied Achterveld Leusden

Deze verdeling gaat over de 62,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Achterveld vergeleken met Leusden
BouwperiodeStavenBuitengebied AchterveldLeusden
vóór 194513,4%2,4%
1945–19646,0%4,8%
1965–19744,0%18,7%
1975–19911,5%37,9%
1992–20052,5%13,0%
2006–201410,4%12,5%
2015 en later62,2%10,6%

Buitengebied Achterveld Leusden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 62,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Achterveld vergeleken met Leusden
WoningtypeStavenBuitengebied AchterveldLeusden
Vrijstaand32,8%9,0%
Twee-onder-een-kap23,4%17,7%
Hoekwoning12,9%8,5%
Tussenwoning24,9%37,4%
Appartement6,0%27,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Buitengebied Achterveld Leusden

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
76,0%
CBS 2024
Installaties
194
60,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
888 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Achterveld

Alle buurten in Leusden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.