Leusden
Gemeente Leusden in Utrecht, 31.911 inwoners en 13.848 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 13.848
- CBS 2025
- Inwoners
- 31.911
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 484.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 68,5%
- van 8.845 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 63,9%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 281 |
| A+++ | 4,2% | 369 |
| A++ | 1,4% | 128 |
| A+ | 5,4% | 482 |
| A | 38,4% | 3.394 |
| B | 15,9% | 1.407 |
| C | 22,4% | 1.982 |
| D | 5,1% | 452 |
| E | 1,7% | 149 |
| F | 1,2% | 105 |
| G | 1,1% | 96 |
| Totaal gelabeld | 100% | 8.845 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 281 | |
| A+++ | 4,2% | 369 | |
| A++ | 1,4% | 128 | |
| A+ | 5,4% | 482 | |
| A | 38,4% | 3.394 | |
| B | 15,9% | 1.407 | |
| C | 22,4% | 1.982 | |
| D | 5,1% | 452 | |
| E | 1,7% | 149 | |
| F | 1,2% | 105 | |
| G | 1,1% | 96 |
Deze verdeling gaat over de 63,9% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 8.845 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,4% | 216 | |
| 1945–1964 | 4,8% | 426 | |
| 1965–1974 | 18,7% | 1.658 | |
| 1975–1991 | 37,9% | 3.354 | |
| 1992–2005 | 13,0% | 1.146 | |
| 2006–2014 | 12,5% | 1.108 | |
| 2015 en later | 10,6% | 937 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 9,0% | 796 | |
| Twee-onder-een-kap | 17,7% | 1.562 | |
| Hoekwoning | 8,5% | 748 | |
| Tussenwoning | 37,4% | 3.306 | |
| Appartement | 27,3% | 2.418 | |
| Onbekend type | 0,2% | 15 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 7.278
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 29,3 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 52,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 155
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Leusden
28 buurten met voldoende data.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| 't Ruige Veld | 927 | 74,1% | 66,3% |
| 't Vliet | 764 | 98,4% | 73,2% |
| Akkerhoeve | 296 | 71,6% | 66,6% |
| Alandsbeek-Oost | 487 | 67,9% | 65,3% |
| Alandsbeek-West | 179 | 40,8% | 42,5% |
| Bosveld | 240 | 49,5% | 38,8% |
| Buitengebied Achterveld | 323 | 83,1% | 62,2% |
| Buitengebied Leusden-Centrum Oost | 267 | 81,5% | 44,6% |
| Buitengebied Leusden-Centrum West | 369 | 97,7% | 100,0% |
| Buitengebied Leusden-Zuid | 353 | 74,6% | 58,1% |
| Claverenblad | 509 | 54,9% | 62,3% |
| De Wetering | 635 | 64,7% | 62,8% |
| Groenhouten | 1.088 | 51,2% | 73,4% |
| Hamershof | 505 | 85,6% | 75,6% |
| Hamersveld-Nieuw | 226 | 66,1% | 54,9% |
| Hamersveld-Oud | 548 | 54,9% | 72,4% |
| Kern Achterveld | 931 | 71,3% | 65,8% |
| Kern Leusden-Zuid | 825 | 40,5% | 55,0% |
| Langenbeek | 408 | 59,4% | 52,0% |
| Munnikhove | 353 | 50,7% | 43,1% |
| Noordwijck | 378 | 77,2% | 68,5% |
| Rossenberg | 305 | 36,8% | 43,6% |
| Rozenboom | 374 | 70,1% | 59,1% |
| Rozendaal | 477 | 35,3% | 50,5% |
| Stoutenburg | 133 | 33,3% | 40,6% |
| Tabaksteeg | 917 | 99,7% | 66,5% |
| Wildenburg | 645 | 56,9% | 61,1% |
| Zwanenburg | 386 | 62,0% | 81,1% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Leusden
- Postcodegebied 3791 Leusden
- Postcodegebied 3831 Leusden
- Postcodegebied 3832 Leusden
- Postcodegebied 3833 Leusden
- Postcodegebied 3834 Leusden
- Postcodegebied 3835 Leusden
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 63,9% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.