Postcodegebied 3831 Leusden
Postcodegebied 3831 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Leusden, gemeente Leusden. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3831 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.873
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 464.173
- CBS 2025
- Label A of B
- 73,2%
- EP-Online, 3.873 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 54
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 4 |
| A+++ | 1,5% | 59 |
| A++ | 1,1% | 43 |
| A+ | 6,0% | 233 |
| A | 46,9% | 1.817 |
| B | 17,5% | 678 |
| C | 20,2% | 782 |
| D | 4,6% | 179 |
| E | 1,2% | 48 |
| F | 0,5% | 18 |
| G | 0,3% | 12 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.873 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 4 | |
| A+++ | 1,5% | 59 | |
| A++ | 1,1% | 43 | |
| A+ | 6,0% | 233 | |
| A | 46,9% | 1.817 | |
| B | 17,5% | 678 | |
| C | 20,2% | 782 | |
| D | 4,6% | 179 | |
| E | 1,2% | 48 | |
| F | 0,5% | 18 | |
| G | 0,3% | 12 |
Deze verdeling gaat over 3.873 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,6% | 22 | |
| 1945–1964 | 1,8% | 70 | |
| 1965–1974 | 26,8% | 1.039 | |
| 1975–1991 | 33,8% | 1.309 | |
| 1992–2005 | 24,2% | 937 | |
| 2006–2014 | 10,0% | 387 | |
| 2015 en later | 2,8% | 109 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3831
- 't Ruige Veld 927 woningen
- 't Vliet 764 woningen
- Akkerhoeve 296 woningen
- Alandsbeek-Oost 487 woningen
- Alandsbeek-West 179 woningen
- Buitengebied Achterveld 323 woningen
- Buitengebied Leusden-Centrum Oost 267 woningen
- Buitengebied Leusden-Centrum West 369 woningen
- Buitengebied Leusden-Zuid 353 woningen
- De Wetering 635 woningen
- Hamershof 505 woningen
- Hamersveld-Nieuw 226 woningen
- Hamersveld-Oud 548 woningen
- Langenbeek 408 woningen
- Noordwijck 378 woningen
- Rozenboom 374 woningen
- Rozendaal 477 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.