Groenpeil

Buitengebied Leusden-Centrum West in Leusden

Buurt in wijk Wijk 01 Leusden-Centrum West, gemeente Leusden, postcodegebied 3831 en postcodegebied 3832 en postcodegebied 3833. 1.165 inwoners in 369 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 390 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,3%.

Woningen
369
CBS 2025
Inwoners
1.165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 504.000
CBS 2025, gemeente € 484.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
97,7%
EP-Online, 390 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Leusden-Centrum West
Labelverdeling Buitengebied Leusden-Centrum West
LabelAandeelWoningen
A++++27,2%106
A+++44,1%172
A++7,4%29
A+2,6%10
A16,2%63
B0,3%1
C0,8%3
D0,3%1
E0,5%2
F0,5%2
G0,3%1
Totaal gelabeld100%390
Ter vergelijking: gemeente Leusden
Ter vergelijking: gemeente Leusden
LabelAandeelWoningen
A++++3,1%280
A+++4,1%366
A++1,4%124
A+5,3%473
A38,6%3.430
B15,8%1.405
C22,4%1.992
D5,3%470
E1,7%150
F1,2%104
G1,1%99
Totaal gelabeld100%8.893
Energielabels Buitengebied Leusden-Centrum West vergeleken met Leusden
LabelStavenBuitengebied Leusden-Centrum WestLeusden
A++++27,2%3,1%
A+++44,1%4,1%
A++7,4%1,4%
A+2,6%5,3%
A16,2%38,6%
B0,3%15,8%
C0,8%22,4%
D0,3%5,3%
E0,5%1,7%
F0,5%1,2%
G0,3%1,1%

Buitengebied Leusden-Centrum West Leusden

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Leusden-Centrum West vergeleken met Leusden
BouwperiodeStavenBuitengebied Leusden-Centrum WestLeusden
vóór 19451,5%2,4%
1945–19640,5%4,8%
1965–19740,5%18,7%
1975–199113,8%37,6%
1992–20051,0%12,9%
2006–20140,5%13,1%
2015 en later82,1%10,5%

Buitengebied Leusden-Centrum West Leusden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 82,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Leusden-Centrum West vergeleken met Leusden
WoningtypeStavenBuitengebied Leusden-Centrum WestLeusden
Vrijstaand6,2%9,0%
Twee-onder-een-kap6,9%18,1%
Hoekwoning10,0%8,3%
Tussenwoning26,2%37,3%
Appartement47,4%27,2%
Onbekend type3,3%0,2%

Buitengebied Leusden-Centrum West Leusden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
77,0%
CBS 2024
Installaties
112
30,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
522 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
29
105 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Leusden-Centrum West

Alle buurten in Leusden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.