Groenpeil

Boswei in Lingewaard

Buurt in wijk Bemmel, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6681. 910 inwoners in 422 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 220 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
422
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 428.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
48,6%
EP-Online, 220 gelabeld
Dekking energielabels
52,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Boswei
Labelverdeling Boswei
LabelAandeelWoningen
A+++3,6%8
A++2,7%6
A+6,8%15
A25,9%57
B9,5%21
C23,6%52
D12,7%28
E5,5%12
F5,5%12
G4,1%9
Totaal gelabeld100%220
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%195
A+++4,2%512
A++1,3%161
A+4,6%555
A38,8%4.701
B18,0%2.181
C19,6%2.381
D4,7%566
E3,3%403
F2,1%255
G1,7%211
Totaal gelabeld100%12.121
Energielabels Boswei vergeleken met Lingewaard
LabelStavenBosweiLingewaard
A++++0,0%1,6%
A+++3,6%4,2%
A++2,7%1,3%
A+6,8%4,6%
A25,9%38,8%
B9,5%18,0%
C23,6%19,6%
D12,7%4,7%
E5,5%3,3%
F5,5%2,1%
G4,1%1,7%

Boswei Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 52,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Boswei vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenBosweiLingewaard
vóór 19453,6%4,8%
1945–196438,6%13,0%
1965–19748,6%15,8%
1975–199127,3%26,7%
1992–20057,7%18,1%
2006–201410,0%12,0%
2015 en later4,1%9,7%

Boswei Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 38,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Boswei vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenBosweiLingewaard
Vrijstaand19,5%16,1%
Twee-onder-een-kap31,4%23,6%
Hoekwoning4,1%10,1%
Tussenwoning10,5%28,3%
Appartement34,5%21,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Boswei Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
158
37,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
518 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bemmel

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.