Groenpeil

Het Hoog in Lingewaard

Buurt in wijk Bemmel, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6681. 2.080 inwoners in 928 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 532 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
928
CBS 2025
Inwoners
2.080
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 405.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
66,5%
EP-Online, 532 gelabeld
Dekking energielabels
57,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Hoog
Labelverdeling Het Hoog
LabelAandeelWoningen
A+++2,3%12
A++0,8%4
A+1,3%7
A33,1%176
B29,1%155
C30,8%164
D1,3%7
E0,4%2
F0,4%2
G0,6%3
Totaal gelabeld100%532
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%195
A+++4,2%512
A++1,3%161
A+4,6%555
A38,8%4.701
B18,0%2.181
C19,6%2.381
D4,7%566
E3,3%403
F2,1%255
G1,7%211
Totaal gelabeld100%12.121
Energielabels Het Hoog vergeleken met Lingewaard
LabelStavenHet HoogLingewaard
A++++0,0%1,6%
A+++2,3%4,2%
A++0,8%1,3%
A+1,3%4,6%
A33,1%38,8%
B29,1%18,0%
C30,8%19,6%
D1,3%4,7%
E0,4%3,3%
F0,4%2,1%
G0,6%1,7%

Het Hoog Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 57,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Hoog vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenHet HoogLingewaard
vóór 19451,3%4,8%
1945–19643,0%13,0%
1965–19740,6%15,8%
1975–199182,0%26,7%
1992–20053,0%18,1%
2006–20147,5%12,0%
2015 en later2,6%9,7%

Het Hoog Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 82,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Hoog vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenHet HoogLingewaard
Vrijstaand13,7%16,1%
Twee-onder-een-kap23,5%23,6%
Hoekwoning13,0%10,1%
Tussenwoning29,9%28,3%
Appartement19,9%21,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Het Hoog Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
497
53,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.641 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
27 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bemmel

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.