Groenpeil

Centrum Bemmel in Lingewaard

Buurt in wijk Bemmel, gemeente Lingewaard, postcodegebied 6681. 1.005 inwoners in 526 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 346 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,5%.

Woningen
526
CBS 2025
Inwoners
1.005
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 405.000
CBS 2025, gemeente € 415.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
70,5%
EP-Online, 346 gelabeld
Dekking energielabels
65,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum Bemmel
Labelverdeling Centrum Bemmel
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++5,8%20
A++0,9%3
A+4,0%14
A39,6%137
B19,9%69
C10,7%37
D6,6%23
E3,8%13
F4,9%17
G3,5%12
Totaal gelabeld100%346
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
Ter vergelijking: gemeente Lingewaard
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%195
A+++4,2%512
A++1,3%161
A+4,6%555
A38,8%4.701
B18,0%2.181
C19,6%2.381
D4,7%566
E3,3%403
F2,1%255
G1,7%211
Totaal gelabeld100%12.121
Energielabels Centrum Bemmel vergeleken met Lingewaard
LabelStavenCentrum BemmelLingewaard
A++++0,3%1,6%
A+++5,8%4,2%
A++0,9%1,3%
A+4,0%4,6%
A39,6%38,8%
B19,9%18,0%
C10,7%19,6%
D6,6%4,7%
E3,8%3,3%
F4,9%2,1%
G3,5%1,7%

Centrum Bemmel Lingewaard

Deze verdeling gaat over de 65,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum Bemmel vergeleken met Lingewaard
BouwperiodeStavenCentrum BemmelLingewaard
vóór 19458,4%4,8%
1945–196412,7%13,0%
1965–19748,7%15,8%
1975–199111,6%26,7%
1992–200538,4%18,1%
2006–201413,6%12,0%
2015 en later6,6%9,7%

Centrum Bemmel Lingewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum Bemmel vergeleken met Lingewaard
WoningtypeStavenCentrum BemmelLingewaard
Vrijstaand12,1%16,1%
Twee-onder-een-kap7,5%23,6%
Hoekwoning2,0%10,1%
Tussenwoning5,5%28,3%
Appartement72,8%21,9%
Onbekend type0,0%0,0%

Centrum Bemmel Lingewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
111
21,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
335 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bemmel

Alle buurten in Lingewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.