Groenpeil

De Engel in Lisse

Buurt in wijk Buitengebied, gemeente Lisse, postcodegebied 2161. 705 inwoners in 330 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 265 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,8%.

Woningen
330
CBS 2025
Inwoners
705
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 433.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
58,9%
EP-Online, 265 gelabeld
Dekking energielabels
80,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Engel
Labelverdeling De Engel
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%3
A+++0,8%2
A+2,3%6
A39,6%105
B15,1%40
C26,8%71
D8,7%23
E3,8%10
F0,8%2
G1,1%3
Totaal gelabeld100%265
Ter vergelijking: gemeente Lisse
Ter vergelijking: gemeente Lisse
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%340
A+++5,1%348
A++3,6%245
A+5,1%351
A32,6%2.231
B16,5%1.127
C20,0%1.366
D5,6%381
E3,1%214
F2,1%147
G1,4%97
Totaal gelabeld100%6.847
Energielabels De Engel vergeleken met Lisse
LabelStavenDe EngelLisse
A++++1,1%5,0%
A+++0,8%5,1%
A++0,0%3,6%
A+2,3%5,1%
A39,6%32,6%
B15,1%16,5%
C26,8%20,0%
D8,7%5,6%
E3,8%3,1%
F0,8%2,1%
G1,1%1,4%

De Engel Lisse

Deze verdeling gaat over de 80,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Engel vergeleken met Lisse
BouwperiodeStavenDe EngelLisse
vóór 194528,3%10,0%
1945–196437,4%13,0%
1965–19744,5%24,1%
1975–19914,2%21,8%
1992–20050,8%13,2%
2006–201424,9%8,0%
2015 en later0,0%10,0%

De Engel Lisse

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 37,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Engel vergeleken met Lisse
WoningtypeStavenDe EngelLisse
Vrijstaand3,8%5,3%
Twee-onder-een-kap7,2%12,1%
Hoekwoning12,8%8,1%
Tussenwoning57,0%32,4%
Appartement19,2%42,1%
Onbekend type0,0%0,0%

De Engel Lisse

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
143
43,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
330 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Buitengebied

Alle buurten in Lisse

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.