Lisse
Gemeente Lisse in Zuid-Holland, 23.582 inwoners en 10.637 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 10.637
- CBS 2025
- Inwoners
- 23.582
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 433.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 67,8%
- van 6.847 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 64,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 5,0% | 340 |
| A+++ | 5,1% | 348 |
| A++ | 3,6% | 245 |
| A+ | 5,1% | 351 |
| A | 32,6% | 2.231 |
| B | 16,5% | 1.127 |
| C | 20,0% | 1.366 |
| D | 5,6% | 381 |
| E | 3,1% | 214 |
| F | 2,1% | 147 |
| G | 1,4% | 97 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.847 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 5,0% | 340 | |
| A+++ | 5,1% | 348 | |
| A++ | 3,6% | 245 | |
| A+ | 5,1% | 351 | |
| A | 32,6% | 2.231 | |
| B | 16,5% | 1.127 | |
| C | 20,0% | 1.366 | |
| D | 5,6% | 381 | |
| E | 3,1% | 214 | |
| F | 2,1% | 147 | |
| G | 1,4% | 97 |
Deze verdeling gaat over de 64,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.847 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,0% | 687 | |
| 1945–1964 | 13,0% | 888 | |
| 1965–1974 | 24,1% | 1.647 | |
| 1975–1991 | 21,8% | 1.493 | |
| 1992–2005 | 13,2% | 901 | |
| 2006–2014 | 8,0% | 547 | |
| 2015 en later | 10,0% | 684 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 5,3% | 360 | |
| Twee-onder-een-kap | 12,1% | 827 | |
| Hoekwoning | 8,1% | 558 | |
| Tussenwoning | 32,4% | 2.217 | |
| Appartement | 42,1% | 2.882 | |
| Onbekend type | 0,0% | 3 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 5.216
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 16,3 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 49,0
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 90
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Lisse
18 buurten met voldoende data. 4 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| 3e Poellaan | 121 | 20,3% | 57,0% |
| Berkhout | 776 | 61,2% | 70,1% |
| Bloemenbuurt | 851 | 75,7% | 68,7% |
| Blokhuis | 794 | 50,5% | 64,6% |
| Buitengebied | 242 | 34,9% | 34,3% |
| Componistenbuurt | 586 | 72,8% | 57,2% |
| De Blinkerd | 708 | 56,7% | 50,8% |
| De Engel | 330 | 58,9% | 80,3% |
| Het Vierkant | 789 | 73,4% | 75,4% |
| Lisse Rond | 449 | 95,0% | 48,8% |
| Meerenburgh | 658 | 40,5% | 61,1% |
| Oranjebuurt | 928 | 63,3% | 62,6% |
| Schildersbuurt | 823 | 84,4% | 71,4% |
| Ter Beek | 75 | 82,8% | 38,7% |
| Van Rijckevorsel | 277 | 50,8% | 87,4% |
| Vogelbuurt | 818 | 85,7% | 76,9% |
| Vrouwenpolder | 525 | 75,2% | 40,0% |
| Zeeheldenbuurt | 758 | 77,6% | 73,1% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Lisse
- Postcodegebied 2161 Lisse
- Postcodegebied 2162 Lisse
- Postcodegebied 2163 Lisse
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 64,4% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.