Postcodegebied 2161 Lisse
Postcodegebied 2161 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Lisse, gemeente Lisse. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2161 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.171
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 456.313
- CBS 2025
- Label A of B
- 63,7%
- EP-Online, 4.171 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 57
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 91 |
| A+++ | 8,2% | 341 |
| A++ | 2,8% | 116 |
| A+ | 5,1% | 211 |
| A | 32,7% | 1.362 |
| B | 12,9% | 536 |
| C | 17,8% | 741 |
| D | 7,7% | 323 |
| E | 5,0% | 207 |
| F | 3,5% | 147 |
| G | 2,3% | 96 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.171 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,2% | 91 | |
| A+++ | 8,2% | 341 | |
| A++ | 2,8% | 116 | |
| A+ | 5,1% | 211 | |
| A | 32,7% | 1.362 | |
| B | 12,9% | 536 | |
| C | 17,8% | 741 | |
| D | 7,7% | 323 | |
| E | 5,0% | 207 | |
| F | 3,5% | 147 | |
| G | 2,3% | 96 |
Deze verdeling gaat over 4.171 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 16,2% | 675 | |
| 1945–1964 | 21,3% | 888 | |
| 1965–1974 | 8,8% | 365 | |
| 1975–1991 | 13,4% | 560 | |
| 1992–2005 | 13,3% | 555 | |
| 2006–2014 | 12,1% | 506 | |
| 2015 en later | 14,9% | 622 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2161
- 3e Poellaan 121 woningen
- Berkhout 776 woningen
- Bloemenbuurt 851 woningen
- Blokhuis 794 woningen
- Buitengebied 242 woningen
- De Blinkerd 708 woningen
- De Engel 330 woningen
- Het Vierkant 789 woningen
- Lisse Rond 449 woningen
- Meerenburgh 658 woningen
- Oranjebuurt 928 woningen
- Ter Beek 75 woningen
- Van Rijckevorsel 277 woningen
- Zeeheldenbuurt 758 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.