Groenpeil

Schildersbuurt in Lisse

Buurt in wijk Lisse Zuid, gemeente Lisse, postcodegebied 2162. 1.800 inwoners in 823 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 588 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 84,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,8%.

Woningen
823
CBS 2025
Inwoners
1.800
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 433.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
84,4%
EP-Online, 588 gelabeld
Dekking energielabels
71,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schildersbuurt
Labelverdeling Schildersbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++20,4%120
A+++0,2%1
A++15,3%90
A+16,5%97
A23,8%140
B8,2%48
C11,4%67
D4,1%24
E0,2%1
Totaal gelabeld100%588
Ter vergelijking: gemeente Lisse
Ter vergelijking: gemeente Lisse
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%340
A+++5,1%348
A++3,6%245
A+5,1%351
A32,6%2.231
B16,5%1.127
C20,0%1.366
D5,6%381
E3,1%214
F2,1%147
G1,4%97
Totaal gelabeld100%6.847
Energielabels Schildersbuurt vergeleken met Lisse
LabelStavenSchildersbuurtLisse
A++++20,4%5,0%
A+++0,2%5,1%
A++15,3%3,6%
A+16,5%5,1%
A23,8%32,6%
B8,2%16,5%
C11,4%20,0%
D4,1%5,6%
E0,2%3,1%
F0,0%2,1%
G0,0%1,4%

Schildersbuurt Lisse

Deze verdeling gaat over de 71,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schildersbuurt vergeleken met Lisse
BouwperiodeStavenSchildersbuurtLisse
vóór 19450,0%10,0%
1945–19640,0%13,0%
1965–197493,7%24,1%
1975–19910,0%21,8%
1992–20051,5%13,2%
2006–20140,0%8,0%
2015 en later4,8%10,0%

Schildersbuurt Lisse

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 93,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schildersbuurt vergeleken met Lisse
WoningtypeStavenSchildersbuurtLisse
Vrijstaand0,3%5,3%
Twee-onder-een-kap5,8%12,1%
Hoekwoning3,2%8,1%
Tussenwoning21,3%32,4%
Appartement69,4%42,1%
Onbekend type0,0%0,0%

Schildersbuurt Lisse

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
75,0%
CBS 2024
Installaties
553
67,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
971 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Lisse Zuid

Alle buurten in Lisse

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.