Groenpeil

Vogelbuurt in Lisse

Buurt in wijk Lisse Zuid, gemeente Lisse, postcodegebied 2162. 1.740 inwoners in 818 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 628 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,9%.

Woningen
818
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 377.000
CBS 2025, gemeente € 433.000
Koopwoningen
44,0%
CBS 2025
Label A of B
85,5%
EP-Online, 628 gelabeld
Dekking energielabels
76,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vogelbuurt
Labelverdeling Vogelbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++20,1%126
A++5,9%37
A+3,7%23
A47,8%300
B8,1%51
C11,5%72
D2,4%15
E0,5%3
G0,2%1
Totaal gelabeld100%628
Ter vergelijking: gemeente Lisse
Ter vergelijking: gemeente Lisse
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%337
A+++4,4%296
A++3,5%234
A+4,9%330
A32,6%2.196
B16,6%1.118
C20,4%1.377
D5,8%389
E3,2%215
F2,2%150
G1,5%100
Totaal gelabeld100%6.742
Energielabels Vogelbuurt vergeleken met Lisse
LabelStavenVogelbuurtLisse
A++++20,1%5,0%
A+++0,0%4,4%
A++5,9%3,5%
A+3,7%4,9%
A47,8%32,6%
B8,1%16,6%
C11,5%20,4%
D2,4%5,8%
E0,5%3,2%
F0,0%2,2%
G0,2%1,5%

Vogelbuurt Lisse

Deze verdeling gaat over de 76,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vogelbuurt vergeleken met Lisse
BouwperiodeStavenVogelbuurtLisse
vóór 19450,0%10,2%
1945–19640,0%13,1%
1965–197477,7%24,4%
1975–199114,0%22,0%
1992–20051,9%13,4%
2006–20141,8%7,8%
2015 en later4,6%9,1%

Vogelbuurt Lisse

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 77,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vogelbuurt vergeleken met Lisse
WoningtypeStavenVogelbuurtLisse
Vrijstaand2,9%5,3%
Twee-onder-een-kap13,9%12,4%
Hoekwoning2,9%7,9%
Tussenwoning43,3%32,7%
Appartement37,1%41,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Vogelbuurt Lisse

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
499
61,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
971 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lisse Zuid

Alle buurten in Lisse

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.