Groenpeil

Zeeheldenbuurt in Lisse

Buurt in wijk Lisse Noord, gemeente Lisse, postcodegebied 2161. 1.840 inwoners in 758 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 566 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 66,9%.

Woningen
758
CBS 2025
Inwoners
1.840
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 469.000
CBS 2025, gemeente € 433.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
78,1%
EP-Online, 566 gelabeld
Dekking energielabels
74,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeheldenbuurt
Labelverdeling Zeeheldenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++7,8%44
A+++14,0%79
A++1,9%11
A+14,0%79
A37,3%211
B3,2%18
C9,9%56
D5,3%30
E4,9%28
F1,4%8
G0,4%2
Totaal gelabeld100%566
Ter vergelijking: gemeente Lisse
Ter vergelijking: gemeente Lisse
LabelAandeelWoningen
A++++5,0%337
A+++4,4%296
A++3,5%234
A+4,9%330
A32,6%2.196
B16,6%1.118
C20,4%1.377
D5,8%389
E3,2%215
F2,2%150
G1,5%100
Totaal gelabeld100%6.742
Energielabels Zeeheldenbuurt vergeleken met Lisse
LabelStavenZeeheldenbuurtLisse
A++++7,8%5,0%
A+++14,0%4,4%
A++1,9%3,5%
A+14,0%4,9%
A37,3%32,6%
B3,2%16,6%
C9,9%20,4%
D5,3%5,8%
E4,9%3,2%
F1,4%2,2%
G0,4%1,5%

Zeeheldenbuurt Lisse

Deze verdeling gaat over de 74,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeheldenbuurt vergeleken met Lisse
BouwperiodeStavenZeeheldenbuurtLisse
vóór 19452,1%10,2%
1945–196444,9%13,1%
1965–19742,5%24,4%
1975–19910,2%22,0%
1992–20052,7%13,4%
2006–20147,4%7,8%
2015 en later40,3%9,1%

Zeeheldenbuurt Lisse

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 44,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeheldenbuurt vergeleken met Lisse
WoningtypeStavenZeeheldenbuurtLisse
Vrijstaand2,5%5,3%
Twee-onder-een-kap9,2%12,4%
Hoekwoning16,8%7,9%
Tussenwoning41,7%32,7%
Appartement29,9%41,7%
Onbekend type0,0%0,0%

Zeeheldenbuurt Lisse

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
219
28,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
573 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lisse Noord

Alle buurten in Lisse

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.