Groenpeil

Hoenderbos-Velmolen in Maashorst

Buurt in wijk Uden, gemeente Maashorst, postcodegebied 5406. 5.015 inwoners in 1.980 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.392 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,7%.

Woningen
1.980
CBS 2025
Inwoners
5.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 493.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
97,6%
EP-Online, 1.392 gelabeld
Dekking energielabels
70,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoenderbos-Velmolen
Labelverdeling Hoenderbos-Velmolen
LabelAandeelWoningen
A++++9,5%132
A+++9,0%125
A++6,6%92
A+3,8%53
A50,9%708
B17,8%248
C2,2%30
D0,1%1
E0,1%2
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.392
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%231
A+++4,6%746
A++3,0%489
A+4,3%693
A32,6%5.269
B19,7%3.176
C21,1%3.413
D6,6%1.062
E3,1%506
F1,8%294
G1,7%268
Totaal gelabeld100%16.147
Energielabels Hoenderbos-Velmolen vergeleken met Maashorst
LabelStavenHoenderbos-VelmolenMaashorst
A++++9,5%1,4%
A+++9,0%4,6%
A++6,6%3,0%
A+3,8%4,3%
A50,9%32,6%
B17,8%19,7%
C2,2%21,1%
D0,1%6,6%
E0,1%3,1%
F0,0%1,8%
G0,1%1,7%

Hoenderbos-Velmolen Maashorst

Deze verdeling gaat over de 70,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoenderbos-Velmolen vergeleken met Maashorst
BouwperiodeStavenHoenderbos-VelmolenMaashorst
vóór 19450,2%3,3%
1945–19640,1%11,7%
1965–19740,1%20,3%
1975–19910,1%29,2%
1992–200545,6%14,7%
2006–201431,3%10,9%
2015 en later22,7%9,8%

Hoenderbos-Velmolen Maashorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 45,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoenderbos-Velmolen vergeleken met Maashorst
WoningtypeStavenHoenderbos-VelmolenMaashorst
Vrijstaand15,0%16,9%
Twee-onder-een-kap26,7%21,5%
Hoekwoning10,8%8,8%
Tussenwoning32,5%25,6%
Appartement15,0%26,0%
Onbekend type0,0%1,1%

Hoenderbos-Velmolen Maashorst

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
968
48,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.802 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
32
73 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Uden

Alle buurten in Maashorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.