Groenpeil

Hoeven in Maashorst

Buurt in wijk Uden, gemeente Maashorst, postcodegebied 5403 en postcodegebied 5406. 1.955 inwoners in 844 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 476 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,7%.

Woningen
844
CBS 2025
Inwoners
1.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 485.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
57,1%
EP-Online, 476 gelabeld
Dekking energielabels
56,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Hoeven
Labelverdeling Hoeven
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++0,2%1
A++0,4%2
A+2,1%10
A27,7%132
B26,5%126
C38,9%185
D3,8%18
E0,2%1
Totaal gelabeld100%476
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%231
A+++4,6%746
A++3,0%489
A+4,3%693
A32,6%5.269
B19,7%3.176
C21,1%3.413
D6,6%1.062
E3,1%506
F1,8%294
G1,7%268
Totaal gelabeld100%16.147
Energielabels Hoeven vergeleken met Maashorst
LabelStavenHoevenMaashorst
A++++0,2%1,4%
A+++0,2%4,6%
A++0,4%3,0%
A+2,1%4,3%
A27,7%32,6%
B26,5%19,7%
C38,9%21,1%
D3,8%6,6%
E0,2%3,1%
F0,0%1,8%
G0,0%1,7%

Hoeven Maashorst

Deze verdeling gaat over de 56,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoeven vergeleken met Maashorst
BouwperiodeStavenHoevenMaashorst
vóór 19450,6%3,3%
1945–19640,4%11,7%
1965–19740,8%20,3%
1975–199195,6%29,2%
1992–20052,3%14,7%
2006–20140,2%10,9%
2015 en later0,0%9,8%

Hoeven Maashorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 95,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Hoeven vergeleken met Maashorst
WoningtypeStavenHoevenMaashorst
Vrijstaand18,7%16,9%
Twee-onder-een-kap32,6%21,5%
Hoekwoning13,0%8,8%
Tussenwoning21,8%25,6%
Appartement13,9%26,0%
Onbekend type0,0%1,1%

Hoeven Maashorst

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
465
55,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.844 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Uden

Alle buurten in Maashorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.