Groenpeil

Raam in Maashorst

Buurt in wijk Uden, gemeente Maashorst, postcodegebied 5403. 2.835 inwoners in 1.197 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 648 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,6%.

Woningen
1.197
CBS 2025
Inwoners
2.835
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 394.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
40,1%
EP-Online, 648 gelabeld
Dekking energielabels
54,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Raam
Labelverdeling Raam
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%4
A++0,2%1
A+0,2%1
A16,7%108
B22,5%146
C38,0%246
D14,4%93
E7,3%47
F0,3%2
Totaal gelabeld100%648
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%229
A+++4,5%724
A++2,6%426
A+4,0%651
A31,5%5.132
B19,5%3.178
C22,0%3.571
D7,2%1.168
E3,8%623
F1,8%296
G1,7%270
Totaal gelabeld100%16.268
Energielabels Raam vergeleken met Maashorst
LabelStavenRaamMaashorst
A++++0,0%1,4%
A+++0,6%4,5%
A++0,2%2,6%
A+0,2%4,0%
A16,7%31,5%
B22,5%19,5%
C38,0%22,0%
D14,4%7,2%
E7,3%3,8%
F0,3%1,8%
G0,0%1,7%

Raam Maashorst

Deze verdeling gaat over de 54,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Raam vergeleken met Maashorst
BouwperiodeStavenRaamMaashorst
vóór 19450,0%3,3%
1945–19640,3%11,5%
1965–197471,8%21,2%
1975–199114,5%28,8%
1992–200512,0%14,4%
2006–20141,1%11,3%
2015 en later0,3%9,5%

Raam Maashorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 71,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Raam vergeleken met Maashorst
WoningtypeStavenRaamMaashorst
Vrijstaand9,0%16,7%
Twee-onder-een-kap29,8%21,6%
Hoekwoning9,3%8,5%
Tussenwoning39,2%25,5%
Appartement12,8%26,6%
Onbekend type0,0%1,1%

Raam Maashorst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
503
42,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.788 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Uden

Alle buurten in Maashorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.