Groenpeil

Brommelen-Westbroek in Meerssen

Buurt in wijk Wijk 02 Bunde - Geulle, gemeente Meerssen, postcodegebied 6243. 335 inwoners in 154 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 65 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,1%.

Woningen
154
CBS 2025
Inwoners
335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 425.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
26,2%
EP-Online, 65 gelabeld
Dekking energielabels
42,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Brommelen-Westbroek
Labelverdeling Brommelen-Westbroek
LabelAandeelWoningen
A+++3,1%2
A7,7%5
B15,4%10
C12,3%8
D21,5%14
E20,0%13
F10,8%7
G9,2%6
Totaal gelabeld100%65
Ter vergelijking: gemeente Meerssen
Ter vergelijking: gemeente Meerssen
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++0,8%39
A++1,1%49
A+3,9%180
A26,6%1.235
B15,7%727
C23,1%1.074
D11,7%542
E7,5%350
F4,8%221
G4,8%221
Totaal gelabeld100%4.640
Energielabels Brommelen-Westbroek vergeleken met Meerssen
LabelStavenBrommelen-WestbroekMeerssen
A++++0,0%0,0%
A+++3,1%0,8%
A++0,0%1,1%
A+0,0%3,9%
A7,7%26,6%
B15,4%15,7%
C12,3%23,1%
D21,5%11,7%
E20,0%7,5%
F10,8%4,8%
G9,2%4,8%

Brommelen-Westbroek Meerssen

Deze verdeling gaat over de 42,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Brommelen-Westbroek vergeleken met Meerssen
BouwperiodeStavenBrommelen-WestbroekMeerssen
vóór 194526,2%15,8%
1945–196429,2%22,8%
1965–197427,7%23,4%
1975–199110,8%24,8%
1992–20056,2%8,4%
2006–20140,0%3,3%
2015 en later0,0%1,6%

Brommelen-Westbroek Meerssen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 29,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Brommelen-Westbroek vergeleken met Meerssen
WoningtypeStavenBrommelen-WestbroekMeerssen
Vrijstaand67,7%23,1%
Twee-onder-een-kap21,5%30,2%
Hoekwoning1,5%7,6%
Tussenwoning0,0%14,3%
Appartement9,2%24,8%
Onbekend type0,0%0,1%

Brommelen-Westbroek Meerssen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
55
35,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
308 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
3 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bunde - Geulle

Alle buurten in Meerssen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.