Groenpeil

Bunde in Meerssen

Buurt in wijk Wijk 02 Bunde - Geulle, gemeente Meerssen, postcodegebied 6241. 5.085 inwoners in 2.321 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.204 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,1%.

Woningen
2.321
CBS 2025
Inwoners
5.085
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
52,8%
EP-Online, 1.204 gelabeld
Dekking energielabels
51,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bunde
Labelverdeling Bunde
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%1
A+++1,7%20
A++0,4%5
A+0,8%10
A29,2%351
B20,7%249
C23,7%285
D9,8%118
E6,1%73
F3,6%43
G4,1%49
Totaal gelabeld100%1.204
Ter vergelijking: gemeente Meerssen
Ter vergelijking: gemeente Meerssen
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%3
A+++2,4%114
A++1,1%50
A+3,9%182
A26,2%1.238
B15,5%731
C22,7%1.073
D11,5%541
E7,3%346
F4,7%222
G4,7%220
Totaal gelabeld100%4.720
Energielabels Bunde vergeleken met Meerssen
LabelStavenBundeMeerssen
A++++0,1%0,1%
A+++1,7%2,4%
A++0,4%1,1%
A+0,8%3,9%
A29,2%26,2%
B20,7%15,5%
C23,7%22,7%
D9,8%11,5%
E6,1%7,3%
F3,6%4,7%
G4,1%4,7%

Bunde Meerssen

Deze verdeling gaat over de 51,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bunde vergeleken met Meerssen
BouwperiodeStavenBundeMeerssen
vóór 19459,3%15,6%
1945–196415,4%22,6%
1965–197422,9%22,8%
1975–199132,4%24,3%
1992–200516,4%8,3%
2006–20141,0%3,3%
2015 en later2,6%3,1%

Bunde Meerssen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bunde vergeleken met Meerssen
WoningtypeStavenBundeMeerssen
Vrijstaand22,8%22,7%
Twee-onder-een-kap43,9%29,6%
Hoekwoning5,6%7,6%
Tussenwoning11,7%14,1%
Appartement16,0%25,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Bunde Meerssen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
1.007
43,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
4.291 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bunde - Geulle

Alle buurten in Meerssen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.