Groenpeil

Hulsen-Oostbroek in Meerssen

Buurt in wijk Wijk 02 Bunde - Geulle, gemeente Meerssen, postcodegebied 6243. 845 inwoners in 441 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 216 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,1%.

Woningen
441
CBS 2025
Inwoners
845
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 326.000
CBS 2025, gemeente € 363.000
Koopwoningen
74,0%
CBS 2025
Label A of B
46,3%
EP-Online, 216 gelabeld
Dekking energielabels
49,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hulsen-Oostbroek
Labelverdeling Hulsen-Oostbroek
LabelAandeelWoningen
A25,9%56
B20,4%44
C22,2%48
D11,6%25
E7,4%16
F6,5%14
G6,0%13
Totaal gelabeld100%216
Ter vergelijking: gemeente Meerssen
Ter vergelijking: gemeente Meerssen
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%2
A+++0,8%39
A++1,1%49
A+3,9%180
A26,6%1.235
B15,7%727
C23,1%1.074
D11,7%542
E7,5%350
F4,8%221
G4,8%221
Totaal gelabeld100%4.640
Energielabels Hulsen-Oostbroek vergeleken met Meerssen
LabelStavenHulsen-OostbroekMeerssen
A++++0,0%0,0%
A+++0,0%0,8%
A++0,0%1,1%
A+0,0%3,9%
A25,9%26,6%
B20,4%15,7%
C22,2%23,1%
D11,6%11,7%
E7,4%7,5%
F6,5%4,8%
G6,0%4,8%

Hulsen-Oostbroek Meerssen

Deze verdeling gaat over de 49,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hulsen-Oostbroek vergeleken met Meerssen
BouwperiodeStavenHulsen-OostbroekMeerssen
vóór 194513,0%15,8%
1945–196415,7%22,8%
1965–197428,7%23,4%
1975–199125,9%24,8%
1992–20052,3%8,4%
2006–201414,4%3,3%
2015 en later0,0%1,6%

Hulsen-Oostbroek Meerssen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 28,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hulsen-Oostbroek vergeleken met Meerssen
WoningtypeStavenHulsen-OostbroekMeerssen
Vrijstaand21,8%23,1%
Twee-onder-een-kap38,0%30,2%
Hoekwoning6,9%7,6%
Tussenwoning7,4%14,3%
Appartement25,9%24,8%
Onbekend type0,0%0,1%

Hulsen-Oostbroek Meerssen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
172
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
733 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Bunde - Geulle

Alle buurten in Meerssen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.