Groenpeil

Armenhoef in Meierijstad

Buurt in wijk Sint-Oedenrode, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5491. 580 inwoners in 243 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 130 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
243
CBS 2025
Inwoners
580
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 455.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
38,5%
EP-Online, 130 gelabeld
Dekking energielabels
53,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Armenhoef
Labelverdeling Armenhoef
LabelAandeelWoningen
A+++1,5%2
A+2,3%3
A17,7%23
B16,9%22
C36,2%47
D13,8%18
E8,5%11
F0,8%1
G2,3%3
Totaal gelabeld100%130
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels Armenhoef vergeleken met Meierijstad
LabelStavenArmenhoefMeierijstad
A++++0,0%1,5%
A+++1,5%5,1%
A++0,0%2,5%
A+2,3%4,9%
A17,7%32,8%
B16,9%17,6%
C36,2%22,7%
D13,8%5,6%
E8,5%3,4%
F0,8%2,0%
G2,3%2,0%

Armenhoef Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 53,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Armenhoef vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenArmenhoefMeierijstad
vóór 19455,4%5,6%
1945–196430,8%13,0%
1965–197459,2%15,7%
1975–19913,1%24,8%
1992–20050,0%15,9%
2006–20141,5%13,1%
2015 en later0,0%11,9%

Armenhoef Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 59,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Armenhoef vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenArmenhoefMeierijstad
Vrijstaand13,1%18,2%
Twee-onder-een-kap20,0%22,7%
Hoekwoning14,6%8,7%
Tussenwoning52,3%25,9%
Appartement0,0%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Armenhoef Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
65
26,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
218 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Sint-Oedenrode

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.