Groenpeil

Olland in Meierijstad

Buurt in wijk Sint-Oedenrode, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5491. 560 inwoners in 228 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 121 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,8%.

Woningen
228
CBS 2025
Inwoners
560
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 563.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
55,4%
EP-Online, 121 gelabeld
Dekking energielabels
53,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Olland
Labelverdeling Olland
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A+++6,6%8
A++2,5%3
A+0,8%1
A29,8%36
B14,9%18
C25,6%31
D6,6%8
E5,0%6
F4,1%5
G3,3%4
Totaal gelabeld100%121
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%346
A+++5,2%1.182
A++2,5%573
A+4,9%1.118
A33,9%7.666
B17,7%3.991
C21,5%4.863
D5,5%1.235
E3,3%750
F2,0%444
G1,9%433
Totaal gelabeld100%22.601
Energielabels Olland vergeleken met Meierijstad
LabelStavenOllandMeierijstad
A++++0,8%1,5%
A+++6,6%5,2%
A++2,5%2,5%
A+0,8%4,9%
A29,8%33,9%
B14,9%17,7%
C25,6%21,5%
D6,6%5,5%
E5,0%3,3%
F4,1%2,0%
G3,3%1,9%

Olland Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 53,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Olland vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenOllandMeierijstad
vóór 194512,4%5,6%
1945–196411,6%12,9%
1965–197414,9%15,7%
1975–199122,3%24,8%
1992–200517,4%15,8%
2006–20146,6%13,1%
2015 en later14,9%12,1%

Olland Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 22,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Olland vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenOllandMeierijstad
Vrijstaand48,8%18,2%
Twee-onder-een-kap35,5%22,5%
Hoekwoning0,8%8,9%
Tussenwoning5,8%25,9%
Appartement9,1%24,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Olland Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
122
53,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
605 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Sint-Oedenrode

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.