Groenpeil

Buitengebied Nijnsel in Meierijstad

Buurt in wijk Sint-Oedenrode, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5492. 305 inwoners in 122 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 44 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,8%.

Woningen
122
CBS 2025
Inwoners
305
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 588.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
38,6%
EP-Online, 44 gelabeld
Dekking energielabels
36,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Nijnsel
Labelverdeling Buitengebied Nijnsel
LabelAandeelWoningen
A+++4,5%2
A+2,3%1
A25,0%11
B6,8%3
C22,7%10
D11,4%5
E2,3%1
F9,1%4
G15,9%7
Totaal gelabeld100%44
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%346
A+++5,2%1.182
A++2,5%573
A+4,9%1.118
A33,9%7.666
B17,7%3.991
C21,5%4.863
D5,5%1.235
E3,3%750
F2,0%444
G1,9%433
Totaal gelabeld100%22.601
Energielabels Buitengebied Nijnsel vergeleken met Meierijstad
LabelStavenBuitengebied NijnselMeierijstad
A++++0,0%1,5%
A+++4,5%5,2%
A++0,0%2,5%
A+2,3%4,9%
A25,0%33,9%
B6,8%17,7%
C22,7%21,5%
D11,4%5,5%
E2,3%3,3%
F9,1%2,0%
G15,9%1,9%

Buitengebied Nijnsel Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 36,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Nijnsel vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenBuitengebied NijnselMeierijstad
vóór 194520,5%5,6%
1945–196427,3%12,9%
1965–19744,5%15,7%
1975–199125,0%24,8%
1992–200518,2%15,8%
2006–20142,3%13,1%
2015 en later2,3%12,1%

Buitengebied Nijnsel Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Nijnsel vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenBuitengebied NijnselMeierijstad
Vrijstaand86,4%18,2%
Twee-onder-een-kap13,6%22,5%
Hoekwoning0,0%8,9%
Tussenwoning0,0%25,9%
Appartement0,0%24,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Buitengebied Nijnsel Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
25
20,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
196 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Sint-Oedenrode

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.