Groenpeil

De Scheifelaar in Meierijstad

Buurt in wijk Veghel, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5463. 875 inwoners in 326 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 218 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
326
CBS 2025
Inwoners
875
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 726.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
93,1%
EP-Online, 218 gelabeld
Dekking energielabels
66,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Scheifelaar
Labelverdeling De Scheifelaar
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%8
A+++16,5%36
A++1,8%4
A+2,8%6
A59,6%130
B8,7%19
C4,6%10
D0,9%2
E0,5%1
F0,9%2
Totaal gelabeld100%218
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels De Scheifelaar vergeleken met Meierijstad
LabelStavenDe ScheifelaarMeierijstad
A++++3,7%1,5%
A+++16,5%5,1%
A++1,8%2,5%
A+2,8%4,9%
A59,6%32,8%
B8,7%17,6%
C4,6%22,7%
D0,9%5,6%
E0,5%3,4%
F0,9%2,0%
G0,0%2,0%

De Scheifelaar Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 66,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Scheifelaar vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenDe ScheifelaarMeierijstad
vóór 19450,9%5,6%
1945–19640,5%13,0%
1965–19740,9%15,7%
1975–19914,6%24,8%
1992–200526,6%15,9%
2006–201440,8%13,1%
2015 en later25,7%11,9%

De Scheifelaar Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 40,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Scheifelaar vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenDe ScheifelaarMeierijstad
Vrijstaand68,3%18,2%
Twee-onder-een-kap10,1%22,7%
Hoekwoning1,8%8,7%
Tussenwoning19,7%25,9%
Appartement0,0%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

De Scheifelaar Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
82,0%
CBS 2024
Installaties
188
57,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.102 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Veghel

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.