Groenpeil

Eerde in Meierijstad

Buurt in wijk Veghel, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5466. 1.165 inwoners in 484 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 270 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,8%.

Woningen
484
CBS 2025
Inwoners
1.165
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 496.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
75,2%
EP-Online, 270 gelabeld
Dekking energielabels
55,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Eerde
Labelverdeling Eerde
LabelAandeelWoningen
A+++8,5%23
A++2,6%7
A+10,4%28
A30,7%83
B23,0%62
C14,1%38
D4,4%12
E2,2%6
F2,6%7
G1,5%4
Totaal gelabeld100%270
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%346
A+++5,2%1.182
A++2,5%573
A+4,9%1.118
A33,9%7.666
B17,7%3.991
C21,5%4.863
D5,5%1.235
E3,3%750
F2,0%444
G1,9%433
Totaal gelabeld100%22.601
Energielabels Eerde vergeleken met Meierijstad
LabelStavenEerdeMeierijstad
A++++0,0%1,5%
A+++8,5%5,2%
A++2,6%2,5%
A+10,4%4,9%
A30,7%33,9%
B23,0%17,7%
C14,1%21,5%
D4,4%5,5%
E2,2%3,3%
F2,6%2,0%
G1,5%1,9%

Eerde Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 55,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Eerde vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenEerdeMeierijstad
vóór 19457,8%5,6%
1945–19648,9%12,9%
1965–197410,4%15,7%
1975–199124,1%24,8%
1992–200524,8%15,8%
2006–20148,1%13,1%
2015 en later15,9%12,1%

Eerde Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 24,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Eerde vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenEerdeMeierijstad
Vrijstaand34,1%18,2%
Twee-onder-een-kap25,6%22,5%
Hoekwoning9,6%8,9%
Tussenwoning17,8%25,9%
Appartement8,5%24,3%
Onbekend type4,4%0,2%

Eerde Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
188
38,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
859 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Veghel

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.