Groenpeil

Zijtaart in Meierijstad

Buurt in wijk Veghel, gemeente Meierijstad, postcodegebied 5465. 925 inwoners in 401 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 225 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,3%.

Woningen
401
CBS 2025
Inwoners
925
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 492.000
CBS 2025, gemeente € 449.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
66,7%
EP-Online, 225 gelabeld
Dekking energielabels
56,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zijtaart
Labelverdeling Zijtaart
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%2
A+++1,8%4
A++3,6%8
A+9,3%21
A38,2%86
B12,9%29
C16,4%37
D6,2%14
E4,9%11
F4,4%10
G1,3%3
Totaal gelabeld100%225
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
Ter vergelijking: gemeente Meierijstad
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%344
A+++5,1%1.141
A++2,5%561
A+4,9%1.094
A32,8%7.382
B17,6%3.948
C22,7%5.094
D5,6%1.269
E3,4%761
F2,0%454
G2,0%442
Totaal gelabeld100%22.490
Energielabels Zijtaart vergeleken met Meierijstad
LabelStavenZijtaartMeierijstad
A++++0,9%1,5%
A+++1,8%5,1%
A++3,6%2,5%
A+9,3%4,9%
A38,2%32,8%
B12,9%17,6%
C16,4%22,7%
D6,2%5,6%
E4,9%3,4%
F4,4%2,0%
G1,3%2,0%

Zijtaart Meierijstad

Deze verdeling gaat over de 56,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zijtaart vergeleken met Meierijstad
BouwperiodeStavenZijtaartMeierijstad
vóór 19457,6%5,6%
1945–19648,4%13,0%
1965–197416,4%15,7%
1975–199118,2%24,8%
1992–200521,8%15,9%
2006–201419,6%13,1%
2015 en later8,0%11,9%

Zijtaart Meierijstad

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 21,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zijtaart vergeleken met Meierijstad
WoningtypeStavenZijtaartMeierijstad
Vrijstaand42,2%18,2%
Twee-onder-een-kap32,9%22,7%
Hoekwoning6,7%8,7%
Tussenwoning9,3%25,9%
Appartement8,9%24,4%
Onbekend type0,0%0,2%

Zijtaart Meierijstad

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
185
46,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
813 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Veghel

Alle buurten in Meierijstad

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.