Groenpeil

Loil in Montferland

Buurt in wijk Wijk 02 Didam, gemeente Montferland, postcodegebied 6941. 835 inwoners in 346 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 186 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
346
CBS 2025
Inwoners
835
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 337.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
65,1%
EP-Online, 186 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Loil
Labelverdeling Loil
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%3
A+++2,2%4
A+2,7%5
A38,7%72
B19,9%37
C16,1%30
D6,5%12
E7,0%13
F4,3%8
G1,1%2
Totaal gelabeld100%186
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%116
A+++5,4%533
A++2,3%227
A+3,9%387
A28,8%2.863
B19,1%1.892
C22,3%2.218
D5,9%587
E3,9%391
F4,0%395
G3,2%321
Totaal gelabeld100%9.930
Energielabels Loil vergeleken met Montferland
LabelStavenLoilMontferland
A++++1,6%1,2%
A+++2,2%5,4%
A++0,0%2,3%
A+2,7%3,9%
A38,7%28,8%
B19,9%19,1%
C16,1%22,3%
D6,5%5,9%
E7,0%3,9%
F4,3%4,0%
G1,1%3,2%

Loil Montferland

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Loil vergeleken met Montferland
BouwperiodeStavenLoilMontferland
vóór 19455,4%8,5%
1945–196425,8%13,9%
1965–19749,7%18,2%
1975–199122,6%24,7%
1992–200518,3%14,7%
2006–201412,9%11,7%
2015 en later5,4%8,3%

Loil Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 25,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Loil vergeleken met Montferland
WoningtypeStavenLoilMontferland
Vrijstaand33,3%22,2%
Twee-onder-een-kap35,5%24,6%
Hoekwoning10,2%12,1%
Tussenwoning11,8%20,9%
Appartement9,1%19,1%
Onbekend type0,0%1,1%

Loil Montferland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
191
55,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
835 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Didam

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.