Groenpeil

Verspreide huizen Nieuw-Dijk in Montferland

Buurt in wijk Wijk 02 Didam, gemeente Montferland, postcodegebied 6942. 830 inwoners in 333 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 103 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 37,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
333
CBS 2025
Inwoners
830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 448.000
CBS 2025, gemeente € 322.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
37,9%
EP-Online, 103 gelabeld
Dekking energielabels
30,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Nieuw-Dijk
Labelverdeling Verspreide huizen Nieuw-Dijk
LabelAandeelWoningen
A+++1,0%1
A+2,9%3
A24,3%25
B9,7%10
C24,3%25
D10,7%11
E6,8%7
F7,8%8
G12,6%13
Totaal gelabeld100%103
Ter vergelijking: gemeente Montferland
Ter vergelijking: gemeente Montferland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%116
A+++5,4%533
A++2,3%227
A+3,9%387
A28,8%2.863
B19,1%1.892
C22,3%2.218
D5,9%587
E3,9%391
F4,0%395
G3,2%321
Totaal gelabeld100%9.930
Energielabels Verspreide huizen Nieuw-Dijk vergeleken met Montferland
LabelStavenVerspreide huizen Nieuw-DijkMontferland
A++++0,0%1,2%
A+++1,0%5,4%
A++0,0%2,3%
A+2,9%3,9%
A24,3%28,8%
B9,7%19,1%
C24,3%22,3%
D10,7%5,9%
E6,8%3,9%
F7,8%4,0%
G12,6%3,2%

Verspreide huizen Nieuw-Dijk Montferland

Deze verdeling gaat over de 30,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Nieuw-Dijk vergeleken met Montferland
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Nieuw-DijkMontferland
vóór 194534,0%8,5%
1945–196418,4%13,9%
1965–19748,7%18,2%
1975–199117,5%24,7%
1992–20058,7%14,7%
2006–201410,7%11,7%
2015 en later1,9%8,3%

Verspreide huizen Nieuw-Dijk Montferland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 34,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Nieuw-Dijk vergeleken met Montferland
WoningtypeStavenVerspreide huizen Nieuw-DijkMontferland
Vrijstaand76,7%22,2%
Twee-onder-een-kap20,4%24,6%
Hoekwoning1,0%12,1%
Tussenwoning1,0%20,9%
Appartement1,0%19,1%
Onbekend type0,0%1,1%

Verspreide huizen Nieuw-Dijk Montferland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
139
41,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
917 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
20 aansluitingen, waarvan 2 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Didam

Alle buurten in Montferland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.