Groenpeil

De Kamp in Nijmegen

Buurt in wijk Lindenholt, gemeente Nijmegen, postcodegebied 6538 en postcodegebied 6545. 5.335 inwoners in 2.493 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.569 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,8%.

Woningen
2.493
CBS 2025
Inwoners
5.335
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 316.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 1.569 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Kamp
Labelverdeling De Kamp
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%9
A++3,7%58
A+2,8%44
A31,0%486
B17,8%280
C40,5%636
D2,1%33
E0,5%8
F0,7%11
G0,3%4
Totaal gelabeld100%1.569
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%184
A+++3,2%2.020
A++4,9%3.132
A+6,5%4.104
A37,0%23.505
B13,9%8.806
C19,8%12.582
D7,0%4.459
E3,9%2.503
F1,9%1.176
G1,6%988
Totaal gelabeld100%63.459
Energielabels De Kamp vergeleken met Nijmegen
LabelStavenDe KampNijmegen
A++++0,0%0,3%
A+++0,6%3,2%
A++3,7%4,9%
A+2,8%6,5%
A31,0%37,0%
B17,8%13,9%
C40,5%19,8%
D2,1%7,0%
E0,5%3,9%
F0,7%1,9%
G0,3%1,6%

De Kamp Nijmegen

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Kamp vergeleken met Nijmegen
BouwperiodeStavenDe KampNijmegen
vóór 19450,7%15,9%
1945–19640,4%15,4%
1965–19740,4%15,8%
1975–199180,0%18,9%
1992–20058,9%9,0%
2006–20145,6%10,7%
2015 en later4,0%14,2%

De Kamp Nijmegen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 80,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Kamp vergeleken met Nijmegen
WoningtypeStavenDe KampNijmegen
Vrijstaand2,2%2,4%
Twee-onder-een-kap9,1%9,8%
Hoekwoning8,5%6,4%
Tussenwoning38,2%28,5%
Appartement41,9%52,4%
Onbekend type0,0%0,4%

De Kamp Nijmegen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
36,0%
CBS 2024
Installaties
727
29,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.353 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
25
47 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Lindenholt

Alle buurten in Nijmegen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.