Postcodegebied 6538 Nijmegen
Postcodegebied 6538 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Nijmegen, gemeente Nijmegen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6538 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.583
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 272.430
- CBS 2025
- Label A of B
- 59,4%
- EP-Online, 3.583 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 43
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 0,9% | 32 |
| A+ | 6,6% | 237 |
| A | 34,9% | 1.250 |
| B | 17,0% | 608 |
| C | 27,2% | 974 |
| D | 9,1% | 325 |
| E | 3,1% | 112 |
| F | 0,9% | 32 |
| G | 0,4% | 13 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.583 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 0,9% | 32 | |
| A+ | 6,6% | 237 | |
| A | 34,9% | 1.250 | |
| B | 17,0% | 608 | |
| C | 27,2% | 974 | |
| D | 9,1% | 325 | |
| E | 3,1% | 112 | |
| F | 0,9% | 32 | |
| G | 0,4% | 13 |
Deze verdeling gaat over 3.583 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1965–1974 | 69,8% | 2.500 | |
| 1975–1991 | 21,0% | 753 | |
| 1992–2005 | 5,1% | 184 | |
| 2006–2014 | 0,1% | 2 | |
| 2015 en later | 4,0% | 144 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6538
- De Kamp 2.493 woningen
- Lankforst 1.026 woningen
- Malvert 1.240 woningen
- Tolhuis 1.769 woningen
- Zwanenveld 2.479 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.