Groenpeil

Hatertse Hei in Nijmegen

Buurt in wijk Nijmegen-Zuid, gemeente Nijmegen, postcodegebied 6525 en postcodegebied 6533. 4.145 inwoners in 1.966 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.368 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 65,8%.

Woningen
1.966
CBS 2025
Inwoners
4.145
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
52,0%
CBS 2025
Label A of B
57,7%
EP-Online, 1.368 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hatertse Hei
Labelverdeling Hatertse Hei
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%6
A+++0,3%4
A++0,2%3
A+3,7%50
A43,5%595
B9,6%132
C17,5%239
D9,5%130
E7,5%103
F4,2%57
G3,6%49
Totaal gelabeld100%1.368
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
Ter vergelijking: gemeente Nijmegen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%184
A+++3,2%2.020
A++4,9%3.132
A+6,5%4.104
A37,0%23.505
B13,9%8.806
C19,8%12.582
D7,0%4.459
E3,9%2.503
F1,9%1.176
G1,6%988
Totaal gelabeld100%63.459
Energielabels Hatertse Hei vergeleken met Nijmegen
LabelStavenHatertse HeiNijmegen
A++++0,4%0,3%
A+++0,3%3,2%
A++0,2%4,9%
A+3,7%6,5%
A43,5%37,0%
B9,6%13,9%
C17,5%19,8%
D9,5%7,0%
E7,5%3,9%
F4,2%1,9%
G3,6%1,6%

Hatertse Hei Nijmegen

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hatertse Hei vergeleken met Nijmegen
BouwperiodeStavenHatertse HeiNijmegen
vóór 194518,2%15,9%
1945–196474,5%15,4%
1965–19741,3%15,8%
1975–19912,1%18,9%
1992–20051,2%9,0%
2006–20141,8%10,7%
2015 en later1,0%14,2%

Hatertse Hei Nijmegen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 74,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hatertse Hei vergeleken met Nijmegen
WoningtypeStavenHatertse HeiNijmegen
Vrijstaand3,1%2,4%
Twee-onder-een-kap17,7%9,8%
Hoekwoning8,6%6,4%
Tussenwoning23,5%28,5%
Appartement46,6%52,4%
Onbekend type0,5%0,4%

Hatertse Hei Nijmegen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
905
46,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 29,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.002 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
19
37 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nijmegen-Zuid

Alle buurten in Nijmegen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.