Postcodegebied 6533 Nijmegen
Postcodegebied 6533 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Nijmegen, gemeente Nijmegen. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 6533 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.896
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 372.286
- CBS 2025
- Label A of B
- 65,0%
- EP-Online, 3.896 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 51
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 10 |
| A+++ | 0,5% | 21 |
| A++ | 2,0% | 78 |
| A+ | 3,1% | 119 |
| A | 45,7% | 1.780 |
| B | 13,4% | 523 |
| C | 16,5% | 643 |
| D | 7,3% | 286 |
| E | 5,8% | 227 |
| F | 2,8% | 111 |
| G | 2,5% | 98 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.896 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,3% | 10 | |
| A+++ | 0,5% | 21 | |
| A++ | 2,0% | 78 | |
| A+ | 3,1% | 119 | |
| A | 45,7% | 1.780 | |
| B | 13,4% | 523 | |
| C | 16,5% | 643 | |
| D | 7,3% | 286 | |
| E | 5,8% | 227 | |
| F | 2,8% | 111 | |
| G | 2,5% | 98 |
Deze verdeling gaat over 3.896 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 13,3% | 518 | |
| 1945–1964 | 50,0% | 1.947 | |
| 1965–1974 | 0,6% | 22 | |
| 1975–1991 | 9,2% | 360 | |
| 1992–2005 | 18,7% | 727 | |
| 2006–2014 | 5,2% | 204 | |
| 2015 en later | 3,0% | 118 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 6533
- Grootstal 2.877 woningen
- Hatertse Hei 1.966 woningen
- St. Anna 1.779 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.