Groenpeil

Kerckhoek in Nissewaard

Buurt in wijk Zuidland, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3214. 1.575 inwoners in 657 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 415 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
657
CBS 2025
Inwoners
1.575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 331.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
42,7%
EP-Online, 415 gelabeld
Dekking energielabels
63,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kerckhoek
Labelverdeling Kerckhoek
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%3
A++1,2%5
A+2,2%9
A14,5%60
B24,1%100
C48,9%203
D5,5%23
E1,2%5
F0,7%3
G1,0%4
Totaal gelabeld100%415
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%655
A+++2,9%797
A++1,7%449
A+3,7%1.004
A28,3%7.692
B23,3%6.335
C27,4%7.449
D5,0%1.358
E2,2%606
F1,3%358
G1,8%481
Totaal gelabeld100%27.184
Energielabels Kerckhoek vergeleken met Nissewaard
LabelStavenKerckhoekNissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++0,7%2,9%
A++1,2%1,7%
A+2,2%3,7%
A14,5%28,3%
B24,1%23,3%
C48,9%27,4%
D5,5%5,0%
E1,2%2,2%
F0,7%1,3%
G1,0%1,8%

Kerckhoek Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 63,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kerckhoek vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenKerckhoekNissewaard
vóór 19453,4%1,9%
1945–19640,7%8,5%
1965–197424,1%13,5%
1975–199171,6%45,9%
1992–20050,0%13,6%
2006–20140,2%9,4%
2015 en later0,0%7,2%

Kerckhoek Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 71,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kerckhoek vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenKerckhoekNissewaard
Vrijstaand9,9%3,8%
Twee-onder-een-kap9,6%10,2%
Hoekwoning23,9%8,6%
Tussenwoning51,8%37,3%
Appartement4,8%39,8%
Onbekend type0,0%0,4%

Kerckhoek Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
212
32,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
694 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zuidland

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.