Groenpeil

Kern Zuidland in Nissewaard

Buurt in wijk Zuidland, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3214. 3.020 inwoners in 1.516 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 892 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
1.516
CBS 2025
Inwoners
3.020
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 360.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
63,1%
EP-Online, 892 gelabeld
Dekking energielabels
58,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kern Zuidland
Labelverdeling Kern Zuidland
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%27
A++3,4%30
A+10,4%93
A26,5%236
B19,8%177
C17,8%159
D6,4%57
E4,7%42
F4,5%40
G3,5%31
Totaal gelabeld100%892
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%656
A+++3,6%961
A++1,2%330
A+3,8%1.028
A29,1%7.853
B22,6%6.091
C27,1%7.294
D4,8%1.303
E2,2%595
F1,3%350
G1,8%480
Totaal gelabeld100%26.941
Energielabels Kern Zuidland vergeleken met Nissewaard
LabelStavenKern ZuidlandNissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++3,0%3,6%
A++3,4%1,2%
A+10,4%3,8%
A26,5%29,1%
B19,8%22,6%
C17,8%27,1%
D6,4%4,8%
E4,7%2,2%
F4,5%1,3%
G3,5%1,8%

Kern Zuidland Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 58,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Zuidland vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenKern ZuidlandNissewaard
vóór 194513,8%1,9%
1945–196412,7%8,6%
1965–197420,9%13,6%
1975–19911,3%46,1%
1992–200538,0%13,2%
2006–20148,0%9,2%
2015 en later5,4%7,4%

Kern Zuidland Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kern Zuidland vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenKern ZuidlandNissewaard
Vrijstaand12,6%3,8%
Twee-onder-een-kap18,9%9,8%
Hoekwoning13,9%9,0%
Tussenwoning34,8%37,4%
Appartement19,8%39,5%
Onbekend type0,0%0,4%

Kern Zuidland Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
527
34,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.910 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Zuidland

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.