Groenpeil

Emmeloord-landelijk gebied in Noordoostpolder

Buurt in wijk Wijk 01 Emmeloord, gemeente Noordoostpolder, postcodegebied 8302 en postcodegebied 8303 en postcodegebied 8304 en postcodegebied 8305. 720 inwoners in 242 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 100 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,2%.

Woningen
242
CBS 2025
Inwoners
720
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 570.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
50,0%
EP-Online, 100 gelabeld
Dekking energielabels
41,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Emmeloord-landelijk gebied
Labelverdeling Emmeloord-landelijk gebied
LabelAandeelWoningen
A++++15,0%15
A+++5,0%5
A++3,0%3
A19,0%19
B8,0%8
C17,0%17
D8,0%8
E11,0%11
F11,0%11
G3,0%3
Totaal gelabeld100%100
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%236
A+++6,9%947
A++2,3%315
A+3,6%489
A35,7%4.918
B19,0%2.616
C19,2%2.642
D5,5%761
E3,6%489
F1,6%220
G0,9%128
Totaal gelabeld100%13.761
Energielabels Emmeloord-landelijk gebied vergeleken met Noordoostpolder
LabelStavenEmmeloord-landelijk gebiedNoordoostpolder
A++++15,0%1,7%
A+++5,0%6,9%
A++3,0%2,3%
A+0,0%3,6%
A19,0%35,7%
B8,0%19,0%
C17,0%19,2%
D8,0%5,5%
E11,0%3,6%
F11,0%1,6%
G3,0%0,9%

Emmeloord-landelijk gebied Noordoostpolder

Deze verdeling gaat over de 41,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Emmeloord-landelijk gebied vergeleken met Noordoostpolder
BouwperiodeStavenEmmeloord-landelijk gebiedNoordoostpolder
vóór 19452,0%0,5%
1945–196472,0%24,0%
1965–19740,0%17,8%
1975–19910,0%19,7%
1992–20051,0%15,7%
2006–20143,0%8,5%
2015 en later22,0%13,8%

Emmeloord-landelijk gebied Noordoostpolder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 72,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Emmeloord-landelijk gebied vergeleken met Noordoostpolder
WoningtypeStavenEmmeloord-landelijk gebiedNoordoostpolder
Vrijstaand40,0%14,0%
Twee-onder-een-kap17,0%22,1%
Hoekwoning17,0%10,0%
Tussenwoning21,0%36,6%
Appartement5,0%17,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Emmeloord-landelijk gebied Noordoostpolder

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
63
26,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
370 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Emmeloord

Alle buurten in Noordoostpolder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.