Groenpeil

Emmeloord-Revelsant-Noord in Noordoostpolder

Buurt in wijk Wijk 01 Emmeloord, gemeente Noordoostpolder, postcodegebied 8303. 1.245 inwoners in 728 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 584 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,2%.

Woningen
728
CBS 2025
Inwoners
1.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 215.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
63,4%
EP-Online, 584 gelabeld
Dekking energielabels
80,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Emmeloord-Revelsant-Noord
Labelverdeling Emmeloord-Revelsant-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++29,1%170
A++9,8%57
A+3,8%22
A13,0%76
B7,5%44
C28,6%167
D4,8%28
E2,6%15
F0,5%3
G0,2%1
Totaal gelabeld100%584
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%236
A+++6,9%947
A++2,3%315
A+3,6%489
A35,7%4.918
B19,0%2.616
C19,2%2.642
D5,5%761
E3,6%489
F1,6%220
G0,9%128
Totaal gelabeld100%13.761
Energielabels Emmeloord-Revelsant-Noord vergeleken met Noordoostpolder
LabelStavenEmmeloord-Revelsant-NoordNoordoostpolder
A++++0,2%1,7%
A+++29,1%6,9%
A++9,8%2,3%
A+3,8%3,6%
A13,0%35,7%
B7,5%19,0%
C28,6%19,2%
D4,8%5,5%
E2,6%3,6%
F0,5%1,6%
G0,2%0,9%

Emmeloord-Revelsant-Noord Noordoostpolder

Deze verdeling gaat over de 80,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Emmeloord-Revelsant-Noord vergeleken met Noordoostpolder
BouwperiodeStavenEmmeloord-Revelsant-NoordNoordoostpolder
vóór 19450,0%0,5%
1945–19640,7%24,0%
1965–197477,6%17,8%
1975–19914,3%19,7%
1992–20050,0%15,7%
2006–20140,0%8,5%
2015 en later17,5%13,8%

Emmeloord-Revelsant-Noord Noordoostpolder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 77,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Emmeloord-Revelsant-Noord vergeleken met Noordoostpolder
WoningtypeStavenEmmeloord-Revelsant-NoordNoordoostpolder
Vrijstaand7,7%14,0%
Twee-onder-een-kap8,6%22,1%
Hoekwoning6,5%10,0%
Tussenwoning26,4%36,6%
Appartement50,9%17,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Emmeloord-Revelsant-Noord Noordoostpolder

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
112
15,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
654 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Emmeloord

Alle buurten in Noordoostpolder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.