Groenpeil

Emmeloord-Waterland in Noordoostpolder

Buurt in wijk Wijk 01 Emmeloord, gemeente Noordoostpolder, postcodegebied 8302. 210 inwoners in 80 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 43 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,2%.

Woningen
80
CBS 2025
Inwoners
210
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 490.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 43 gelabeld
Dekking energielabels
53,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Emmeloord-Waterland
Labelverdeling Emmeloord-Waterland
LabelAandeelWoningen
A++2,3%1
A+2,3%1
A79,1%34
B16,3%7
Totaal gelabeld100%43
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%236
A+++6,9%947
A++2,3%315
A+3,6%489
A35,7%4.918
B19,0%2.616
C19,2%2.642
D5,5%761
E3,6%489
F1,6%220
G0,9%128
Totaal gelabeld100%13.761
Energielabels Emmeloord-Waterland vergeleken met Noordoostpolder
LabelStavenEmmeloord-WaterlandNoordoostpolder
A++++0,0%1,7%
A+++0,0%6,9%
A++2,3%2,3%
A+2,3%3,6%
A79,1%35,7%
B16,3%19,0%
C0,0%19,2%
D0,0%5,5%
E0,0%3,6%
F0,0%1,6%
G0,0%0,9%

Emmeloord-Waterland Noordoostpolder

Deze verdeling gaat over de 53,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Emmeloord-Waterland vergeleken met Noordoostpolder
BouwperiodeStavenEmmeloord-WaterlandNoordoostpolder
vóór 19450,0%0,5%
1945–19640,0%24,0%
1965–19740,0%17,8%
1975–19910,0%19,7%
1992–2005100,0%15,7%
2006–20140,0%8,5%
2015 en later0,0%13,8%

Emmeloord-Waterland Noordoostpolder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Emmeloord-Waterland vergeleken met Noordoostpolder
WoningtypeStavenEmmeloord-WaterlandNoordoostpolder
Vrijstaand14,0%14,0%
Twee-onder-een-kap83,7%22,1%
Hoekwoning0,0%10,0%
Tussenwoning2,3%36,6%
Appartement0,0%17,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Emmeloord-Waterland Noordoostpolder

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
44
55,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
183 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Emmeloord

Alle buurten in Noordoostpolder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.