Groenpeil

Buitengebied Moergestel Noord-West in Oisterwijk

Buurt in wijk Buitengebied Moergestel Noord-West, gemeente Oisterwijk, postcodegebied 5066. 395 inwoners in 134 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 48 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
134
CBS 2025
Inwoners
395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 766.000
CBS 2025, gemeente € 515.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
45,8%
EP-Online, 48 gelabeld
Dekking energielabels
35,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Moergestel Noord-West
Labelverdeling Buitengebied Moergestel Noord-West
LabelAandeelWoningen
A++++6,3%3
A+++10,4%5
A++4,2%2
A+8,3%4
A12,5%6
B4,2%2
C16,7%8
D16,7%8
E6,3%3
F6,3%3
G8,3%4
Totaal gelabeld100%48
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%59
A+++2,8%247
A++1,9%170
A+3,6%315
A33,2%2.931
B16,0%1.417
C24,5%2.162
D8,0%704
E3,6%320
F2,8%248
G2,9%256
Totaal gelabeld100%8.829
Energielabels Buitengebied Moergestel Noord-West vergeleken met Oisterwijk
LabelStavenBuitengebied Moergestel Noord-WestOisterwijk
A++++6,3%0,7%
A+++10,4%2,8%
A++4,2%1,9%
A+8,3%3,6%
A12,5%33,2%
B4,2%16,0%
C16,7%24,5%
D16,7%8,0%
E6,3%3,6%
F6,3%2,8%
G8,3%2,9%

Buitengebied Moergestel Noord-West Oisterwijk

Deze verdeling gaat over de 35,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Moergestel Noord-West vergeleken met Oisterwijk
BouwperiodeStavenBuitengebied Moergestel Noord-WestOisterwijk
vóór 194527,1%9,3%
1945–196422,9%12,0%
1965–19748,3%19,3%
1975–199110,4%27,4%
1992–20056,3%11,5%
2006–201412,5%11,1%
2015 en later12,5%9,5%

Buitengebied Moergestel Noord-West Oisterwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 27,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Moergestel Noord-West vergeleken met Oisterwijk
WoningtypeStavenBuitengebied Moergestel Noord-WestOisterwijk
Vrijstaand87,5%20,8%
Twee-onder-een-kap10,4%23,4%
Hoekwoning0,0%10,7%
Tussenwoning0,0%21,5%
Appartement0,0%22,2%
Onbekend type2,1%1,4%

Buitengebied Moergestel Noord-West Oisterwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
16
11,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
175 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Oisterwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.