Groenpeil

Buitengebied Moergestel Zuid-Oost in Oisterwijk

Buurt in wijk Buitengebied Moergestel Zuid-Oost, gemeente Oisterwijk, postcodegebied 5066. 665 inwoners in 224 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 78 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 42,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
224
CBS 2025
Inwoners
665
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 743.000
CBS 2025, gemeente € 515.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
42,3%
EP-Online, 78 gelabeld
Dekking energielabels
34,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Moergestel Zuid-Oost
Labelverdeling Buitengebied Moergestel Zuid-Oost
LabelAandeelWoningen
A++++2,6%2
A++3,8%3
A+2,6%2
A24,4%19
B9,0%7
C14,1%11
D7,7%6
E12,8%10
F5,1%4
G17,9%14
Totaal gelabeld100%78
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%59
A+++2,8%247
A++1,9%170
A+3,6%315
A33,2%2.931
B16,0%1.417
C24,5%2.162
D8,0%704
E3,6%320
F2,8%248
G2,9%256
Totaal gelabeld100%8.829
Energielabels Buitengebied Moergestel Zuid-Oost vergeleken met Oisterwijk
LabelStavenBuitengebied Moergestel Zuid-OostOisterwijk
A++++2,6%0,7%
A+++0,0%2,8%
A++3,8%1,9%
A+2,6%3,6%
A24,4%33,2%
B9,0%16,0%
C14,1%24,5%
D7,7%8,0%
E12,8%3,6%
F5,1%2,8%
G17,9%2,9%

Buitengebied Moergestel Zuid-Oost Oisterwijk

Deze verdeling gaat over de 34,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Moergestel Zuid-Oost vergeleken met Oisterwijk
BouwperiodeStavenBuitengebied Moergestel Zuid-OostOisterwijk
vóór 194538,5%9,3%
1945–196421,8%12,0%
1965–197414,1%19,3%
1975–19919,0%27,4%
1992–20056,4%11,5%
2006–20145,1%11,1%
2015 en later5,1%9,5%

Buitengebied Moergestel Zuid-Oost Oisterwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Moergestel Zuid-Oost vergeleken met Oisterwijk
WoningtypeStavenBuitengebied Moergestel Zuid-OostOisterwijk
Vrijstaand83,3%20,8%
Twee-onder-een-kap11,5%23,4%
Hoekwoning0,0%10,7%
Tussenwoning0,0%21,5%
Appartement0,0%22,2%
Onbekend type5,1%1,4%

Buitengebied Moergestel Zuid-Oost Oisterwijk

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Oisterwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.