Groenpeil

omg. Bunders in Oisterwijk

Buurt in wijk Bunders, gemeente Oisterwijk, postcodegebied 5062. 1.180 inwoners in 474 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 253 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
474
CBS 2025
Inwoners
1.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 617.000
CBS 2025, gemeente € 515.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
31,2%
EP-Online, 253 gelabeld
Dekking energielabels
53,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling omg. Bunders
Labelverdeling omg. Bunders
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%2
A+++1,2%3
A++1,2%3
A+2,0%5
A14,6%37
B11,5%29
C39,1%99
D26,1%66
E3,2%8
F0,4%1
Totaal gelabeld100%253
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%59
A+++2,8%247
A++1,9%170
A+3,6%315
A33,2%2.931
B16,0%1.417
C24,5%2.162
D8,0%704
E3,6%320
F2,8%248
G2,9%256
Totaal gelabeld100%8.829
Energielabels omg. Bunders vergeleken met Oisterwijk
LabelStavenomg. BundersOisterwijk
A++++0,8%0,7%
A+++1,2%2,8%
A++1,2%1,9%
A+2,0%3,6%
A14,6%33,2%
B11,5%16,0%
C39,1%24,5%
D26,1%8,0%
E3,2%3,6%
F0,4%2,8%
G0,0%2,9%

omg. Bunders Oisterwijk

Deze verdeling gaat over de 53,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes omg. Bunders vergeleken met Oisterwijk
BouwperiodeStavenomg. BundersOisterwijk
vóór 19450,4%9,3%
1945–19640,8%12,0%
1965–197489,7%19,3%
1975–19915,1%27,4%
1992–20051,2%11,5%
2006–20142,0%11,1%
2015 en later0,8%9,5%

omg. Bunders Oisterwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 89,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes omg. Bunders vergeleken met Oisterwijk
WoningtypeStavenomg. BundersOisterwijk
Vrijstaand22,1%20,8%
Twee-onder-een-kap42,3%23,4%
Hoekwoning8,7%10,7%
Tussenwoning26,9%21,5%
Appartement0,0%22,2%
Onbekend type0,0%1,4%

omg. Bunders Oisterwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
185
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
896 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Bunders

Alle buurten in Oisterwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.