Groenpeil

omg. Europaln/Hondsbergseln in Oisterwijk

Buurt in wijk Bunders, gemeente Oisterwijk, postcodegebied 5062. 395 inwoners in 165 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 72 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,2%.

Woningen
165
CBS 2025
Inwoners
395
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 1.634.000
CBS 2025, gemeente € 515.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
54,2%
EP-Online, 72 gelabeld
Dekking energielabels
43,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling omg. Europaln/Hondsbergseln
Labelverdeling omg. Europaln/Hondsbergseln
LabelAandeelWoningen
A+++6,9%5
A++1,4%1
A+5,6%4
A23,6%17
B16,7%12
C27,8%20
D11,1%8
E2,8%2
F2,8%2
G1,4%1
Totaal gelabeld100%72
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
Ter vergelijking: gemeente Oisterwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%59
A+++2,8%247
A++1,9%170
A+3,6%315
A33,2%2.931
B16,0%1.417
C24,5%2.162
D8,0%704
E3,6%320
F2,8%248
G2,9%256
Totaal gelabeld100%8.829
Energielabels omg. Europaln/Hondsbergseln vergeleken met Oisterwijk
LabelStavenomg. Europaln/HondsbergselnOisterwijk
A++++0,0%0,7%
A+++6,9%2,8%
A++1,4%1,9%
A+5,6%3,6%
A23,6%33,2%
B16,7%16,0%
C27,8%24,5%
D11,1%8,0%
E2,8%3,6%
F2,8%2,8%
G1,4%2,9%

omg. Europaln/Hondsbergseln Oisterwijk

Deze verdeling gaat over de 43,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes omg. Europaln/Hondsbergseln vergeleken met Oisterwijk
BouwperiodeStavenomg. Europaln/HondsbergselnOisterwijk
vóór 19455,6%9,3%
1945–19648,3%12,0%
1965–197425,0%19,3%
1975–199125,0%27,4%
1992–200529,2%11,5%
2006–20141,4%11,1%
2015 en later5,6%9,5%

omg. Europaln/Hondsbergseln Oisterwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 29,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes omg. Europaln/Hondsbergseln vergeleken met Oisterwijk
WoningtypeStavenomg. Europaln/HondsbergselnOisterwijk
Vrijstaand98,6%20,8%
Twee-onder-een-kap0,0%23,4%
Hoekwoning1,4%10,7%
Tussenwoning0,0%21,5%
Appartement0,0%22,2%
Onbekend type0,0%1,4%

omg. Europaln/Hondsbergseln Oisterwijk

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
35
21,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
295 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Bunders

Alle buurten in Oisterwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.