Groenpeil

Beerta-Centrum-West in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 03 Beerta, gemeente Oldambt, postcodegebied 9686. 340 inwoners in 194 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 93 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.

Woningen
194
CBS 2025
Inwoners
340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 177.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
44,1%
EP-Online, 93 gelabeld
Dekking energielabels
47,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Beerta-Centrum-West
Labelverdeling Beerta-Centrum-West
LabelAandeelWoningen
A+3,2%3
A31,2%29
B9,7%9
C43,0%40
D4,3%4
E4,3%4
F4,3%4
Totaal gelabeld100%93
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%132
A+++3,2%377
A++1,8%215
A+2,8%336
A24,1%2.866
B14,0%1.659
C22,4%2.668
D10,6%1.255
E6,5%777
F5,5%655
G8,0%952
Totaal gelabeld100%11.892
Energielabels Beerta-Centrum-West vergeleken met Oldambt
LabelStavenBeerta-Centrum-WestOldambt
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%3,2%
A++0,0%1,8%
A+3,2%2,8%
A31,2%24,1%
B9,7%14,0%
C43,0%22,4%
D4,3%10,6%
E4,3%6,5%
F4,3%5,5%
G0,0%8,0%

Beerta-Centrum-West Oldambt

Deze verdeling gaat over de 47,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Beerta-Centrum-West vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenBeerta-Centrum-WestOldambt
vóór 19450,0%19,5%
1945–19640,0%16,1%
1965–197444,1%17,9%
1975–199126,9%21,0%
1992–200529,0%14,1%
2006–20140,0%6,6%
2015 en later0,0%4,8%

Beerta-Centrum-West Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 44,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Beerta-Centrum-West vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenBeerta-Centrum-WestOldambt
Vrijstaand3,2%27,4%
Twee-onder-een-kap52,7%24,9%
Hoekwoning7,5%4,9%
Tussenwoning18,3%18,2%
Appartement18,3%24,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Beerta-Centrum-West Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
22
11,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
81 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Beerta

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.