Groenpeil

Verspreide huizen Beerta in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 03 Beerta, gemeente Oldambt, postcodegebied 9685 en postcodegebied 9686 en postcodegebied 9687 en postcodegebied 9693. 375 inwoners in 167 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 65 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.

Woningen
167
CBS 2025
Inwoners
375
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 448.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
23,1%
EP-Online, 65 gelabeld
Dekking energielabels
38,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Beerta
Labelverdeling Verspreide huizen Beerta
LabelAandeelWoningen
A+++3,1%2
A++3,1%2
A12,3%8
B4,6%3
C12,3%8
D6,2%4
E7,7%5
F15,4%10
G35,4%23
Totaal gelabeld100%65
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%132
A+++3,2%377
A++1,8%215
A+2,8%336
A24,1%2.866
B14,0%1.659
C22,4%2.668
D10,6%1.255
E6,5%777
F5,5%655
G8,0%952
Totaal gelabeld100%11.892
Energielabels Verspreide huizen Beerta vergeleken met Oldambt
LabelStavenVerspreide huizen BeertaOldambt
A++++0,0%1,1%
A+++3,1%3,2%
A++3,1%1,8%
A+0,0%2,8%
A12,3%24,1%
B4,6%14,0%
C12,3%22,4%
D6,2%10,6%
E7,7%6,5%
F15,4%5,5%
G35,4%8,0%

Verspreide huizen Beerta Oldambt

Deze verdeling gaat over de 38,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Beerta vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenVerspreide huizen BeertaOldambt
vóór 194553,8%19,5%
1945–196416,9%16,1%
1965–19744,6%17,9%
1975–19917,7%21,0%
1992–20059,2%14,1%
2006–20141,5%6,6%
2015 en later6,2%4,8%

Verspreide huizen Beerta Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Beerta vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenVerspreide huizen BeertaOldambt
Vrijstaand96,9%27,4%
Twee-onder-een-kap0,0%24,9%
Hoekwoning1,5%4,9%
Tussenwoning0,0%18,2%
Appartement0,0%24,6%
Onbekend type1,5%0,0%

Verspreide huizen Beerta Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
38
22,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
196 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Beerta

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.