Groenpeil

Beerta-Nieuwbouw in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 03 Beerta, gemeente Oldambt, postcodegebied 9686. 900 inwoners in 450 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 311 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 22,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 48,4%.

Woningen
450
CBS 2025
Inwoners
900
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 192.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
51,0%
CBS 2025
Label A of B
22,2%
EP-Online, 311 gelabeld
Dekking energielabels
69,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Beerta-Nieuwbouw
Labelverdeling Beerta-Nieuwbouw
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A++0,3%1
A+0,6%2
A5,5%17
B15,4%48
C28,9%90
D9,3%29
E10,6%33
F12,5%39
G16,4%51
Totaal gelabeld100%311
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%135
A+++3,3%398
A++1,8%217
A+2,8%340
A25,2%3.004
B14,1%1.678
C22,5%2.684
D9,6%1.147
E6,3%752
F5,5%651
G7,8%927
Totaal gelabeld100%11.933
Energielabels Beerta-Nieuwbouw vergeleken met Oldambt
LabelStavenBeerta-NieuwbouwOldambt
A++++0,3%1,1%
A+++0,0%3,3%
A++0,3%1,8%
A+0,6%2,8%
A5,5%25,2%
B15,4%14,1%
C28,9%22,5%
D9,3%9,6%
E10,6%6,3%
F12,5%5,5%
G16,4%7,8%

Beerta-Nieuwbouw Oldambt

Deze verdeling gaat over de 69,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Beerta-Nieuwbouw vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenBeerta-NieuwbouwOldambt
vóór 194510,3%19,7%
1945–196449,5%16,0%
1965–197415,8%17,6%
1975–199119,6%21,3%
1992–20054,2%14,1%
2006–20140,3%6,5%
2015 en later0,3%4,9%

Beerta-Nieuwbouw Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 49,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Beerta-Nieuwbouw vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenBeerta-NieuwbouwOldambt
Vrijstaand14,1%27,4%
Twee-onder-een-kap49,2%24,4%
Hoekwoning9,6%5,4%
Tussenwoning24,8%18,2%
Appartement2,3%24,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Beerta-Nieuwbouw Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
139
30,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
516 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 03 Beerta

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.