Groenpeil

Eexta in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 06 Scheemda-Heiligerlee, gemeente Oldambt, postcodegebied 9679. 1.530 inwoners in 721 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 463 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 36,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.

Woningen
721
CBS 2025
Inwoners
1.530
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 271.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
36,5%
EP-Online, 463 gelabeld
Dekking energielabels
64,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Eexta
Labelverdeling Eexta
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%3
A++0,4%2
A+4,8%22
A22,0%102
B8,6%40
C18,4%85
D14,7%68
E16,2%75
F9,3%43
G5,0%23
Totaal gelabeld100%463
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%132
A+++3,2%377
A++1,8%215
A+2,8%336
A24,1%2.866
B14,0%1.659
C22,4%2.668
D10,6%1.255
E6,5%777
F5,5%655
G8,0%952
Totaal gelabeld100%11.892
Energielabels Eexta vergeleken met Oldambt
LabelStavenEextaOldambt
A++++0,0%1,1%
A+++0,6%3,2%
A++0,4%1,8%
A+4,8%2,8%
A22,0%24,1%
B8,6%14,0%
C18,4%22,4%
D14,7%10,6%
E16,2%6,5%
F9,3%5,5%
G5,0%8,0%

Eexta Oldambt

Deze verdeling gaat over de 64,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Eexta vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenEextaOldambt
vóór 19458,4%19,5%
1945–196440,0%16,1%
1965–197431,5%17,9%
1975–19915,6%21,0%
1992–20056,5%14,1%
2006–20147,8%6,6%
2015 en later0,2%4,8%

Eexta Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 40,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Eexta vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenEextaOldambt
Vrijstaand20,1%27,4%
Twee-onder-een-kap42,8%24,9%
Hoekwoning5,6%4,9%
Tussenwoning28,3%18,2%
Appartement3,2%24,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Eexta Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
299
41,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.174 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Scheemda-Heiligerlee

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.