Groenpeil

Scheemdermeer in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 06 Scheemda-Heiligerlee, gemeente Oldambt, postcodegebied 9679 en postcodegebied 9681. 410 inwoners in 176 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 77 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 22,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.

Woningen
176
CBS 2025
Inwoners
410
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 309.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
89,0%
CBS 2025
Label A of B
22,1%
EP-Online, 77 gelabeld
Dekking energielabels
43,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Scheemdermeer
Labelverdeling Scheemdermeer
LabelAandeelWoningen
A+++1,3%1
A++2,6%2
A+1,3%1
A7,8%6
B9,1%7
C15,6%12
D24,7%19
E2,6%2
F15,6%12
G19,5%15
Totaal gelabeld100%77
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%132
A+++3,2%377
A++1,8%215
A+2,8%336
A24,1%2.866
B14,0%1.659
C22,4%2.668
D10,6%1.255
E6,5%777
F5,5%655
G8,0%952
Totaal gelabeld100%11.892
Energielabels Scheemdermeer vergeleken met Oldambt
LabelStavenScheemdermeerOldambt
A++++0,0%1,1%
A+++1,3%3,2%
A++2,6%1,8%
A+1,3%2,8%
A7,8%24,1%
B9,1%14,0%
C15,6%22,4%
D24,7%10,6%
E2,6%6,5%
F15,6%5,5%
G19,5%8,0%

Scheemdermeer Oldambt

Deze verdeling gaat over de 43,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Scheemdermeer vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenScheemdermeerOldambt
vóór 194575,3%19,5%
1945–196410,4%16,1%
1965–19745,2%17,9%
1975–19911,3%21,0%
1992–20056,5%14,1%
2006–20140,0%6,6%
2015 en later1,3%4,8%

Scheemdermeer Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 75,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Scheemdermeer vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenScheemdermeerOldambt
Vrijstaand66,2%27,4%
Twee-onder-een-kap32,5%24,9%
Hoekwoning1,3%4,9%
Tussenwoning0,0%18,2%
Appartement0,0%24,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Scheemdermeer Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
91
51,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
387 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Scheemda-Heiligerlee

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.